Publicitate

LA GRANDE BELLEZZA SRL

CUI: 34807227 J2015000441528 SRL Giurgiu, Sat Remuş, Comuna Frăteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 34807227
Cod înmatriculare J2015000441528
EUID ROONRC.J2015000441528
Data înmatriculării 2015-07-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Sat Remuş, Comuna Frăteşti, BUCUREŞTI, 143, 87082, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Remuş, Comuna Frăteşti
Stradă: BUCUREŞTI
Număr: 143
Cod poștal: 87082
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 63.000 RON 118.625 RON 144.702 RON −26.612 RON −26.077 RON 157.988 RON 89.687 RON 68.301 RON 151.268 RON 6.720 RON 545 RON 33.886 RON 0 RON 0 RON 1
2024 61.662 RON 61.852 RON 84.835 RON −23.569 RON −22.983 RON 135.865 RON 93.753 RON 42.112 RON 127.699 RON 8.166 RON 0 RON 28.947 RON 0 RON 0 RON 1
2025 66.825 RON 66.825 RON 88.512 RON −22.323 RON −21.687 RON 110.776 RON 71.248 RON 39.528 RON 105.376 RON 5.400 RON 0 RON 2.014 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

VLADU ANAMARIA-NICOLETA
administrator
Giurgiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (41)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 125 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−22.323 RON)
Cifra de Afaceri 2025
66,8 K RON
Rezultat Net 2025
−22,3 K RON
Total Active 2025
110,8 K RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 63,0 K RON 61,7 K RON 66,8 K RON
Venituri totale 118,6 K RON 61,9 K RON 66,8 K RON
Cheltuieli totale 144,7 K RON 84,8 K RON 88,5 K RON
Rezultat net −26,6 K RON −23,6 K RON −22,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 67,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 7,32 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 7,32 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 6,95 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 20,51 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate71,2 K RON (64.3%)
Active circulante39,5 K RON (35.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe2,0 K RON
Numerar37,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 33,18
Durata încasare (zile) 11

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-32,5%
Marjă netă
-33,4%
ROA
-20,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 6,7 K RON 158,0 K RON 4,3%
2024 8,2 K RON 135,9 K RON 6,0%
2025 5,4 K RON 110,8 K RON 4,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 63,0 K RON 61,7 K RON 66,8 K RON ▲ 8,4%
Rezultat net −26,6 K RON −23,6 K RON −22,3 K RON ▲ 5,3%
Total active 158,0 K RON 135,9 K RON 110,8 K RON ▼ 18,5%
Capitaluri proprii 151,3 K RON 127,7 K RON 105,4 K RON ▼ 17,5%
Datorii totale 6,7 K RON 8,2 K RON 5,4 K RON ▼ 33,9%
Lichiditate curentă 10,16 5,16 7,32 ▲ 41,9%
Marjă netă (%) -42,24 -38,22 -33,41 ▲ 12,6%
Scor bonitate 64 64 77 ▲ 20,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Lichiditate curentă bună (7.32), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 67,7 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate