Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EDRA MANAGEMENT CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, VIILOR, 451, 547565
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 771.250 RON | 771.650 RON | 540.549 RON | 223.412 RON | 231.101 RON | 979.572 RON | 91.810 RON | 887.762 RON | 883.923 RON | 129.002 RON | 0 RON | 49.770 RON | 0 RON | 33.353 RON | 0 |
| 2020 | 492.775 RON | 497.597 RON | 367.983 RON | 125.004 RON | 129.614 RON | 1.157.355 RON | 144.708 RON | 1.012.647 RON | 1.008.926 RON | 181.782 RON | 0 RON | 13.733 RON | 0 RON | 33.353 RON | 3 |
| 2021 | 697.052 RON | 703.833 RON | 1.276.773 RON | −579.910 RON | −572.940 RON | 448.067 RON | 13.640 RON | 434.427 RON | 429.016 RON | 19.051 RON | 0 RON | 9.870 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 549.685 RON | 551.081 RON | 942.722 RON | −397.138 RON | −391.641 RON | 45.032 RON | 11.974 RON | 33.058 RON | 31.878 RON | 13.154 RON | 0 RON | 8.570 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 690.350 RON | 690.350 RON | 545.361 RON | 138.085 RON | 144.989 RON | 146.865 RON | 10.446 RON | 136.419 RON | 138.325 RON | 8.540 RON | 0 RON | 7.670 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 580.797 RON | 583.723 RON | 545.999 RON | 25.224 RON | 37.724 RON | 61.126 RON | 8.104 RON | 53.022 RON | 28.764 RON | 32.362 RON | 0 RON | 6.200 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 259.574 RON | 259.692 RON | 204.006 RON | 53.143 RON | 55.686 RON | 89.173 RON | 19.142 RON | 70.031 RON | 53.407 RON | 35.766 RON | 0 RON | 37.456 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Top format din 186 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 771,3 K RON | 492,8 K RON | 697,1 K RON | 549,7 K RON | 690,4 K RON | 580,8 K RON | 259,6 K RON |
| Venituri totale | 771,7 K RON | 497,6 K RON | 703,8 K RON | 551,1 K RON | 690,4 K RON | 583,7 K RON | 259,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 540,5 K RON | 368,0 K RON | 1,28 M RON | 942,7 K RON | 545,4 K RON | 546,0 K RON | 204,0 K RON |
| Rezultat net | 223,4 K RON | 125,0 K RON | −579,9 K RON | −397,1 K RON | 138,1 K RON | 25,2 K RON | 53,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 382,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,96 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,96 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,91 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,49 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,93 |
| Durata încasare (zile) | 53 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 129,0 K RON | 979,6 K RON | 13,2% |
| 2020 | 181,8 K RON | 1,16 M RON | 15,7% |
| 2021 | 19,1 K RON | 448,1 K RON | 4,3% |
| 2022 | 13,2 K RON | 45,0 K RON | 29,2% |
| 2023 | 8,5 K RON | 146,9 K RON | 5,8% |
| 2024 | 32,4 K RON | 61,1 K RON | 52,9% |
| 2025 | 35,8 K RON | 89,2 K RON | 40,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 771,3 K RON | 492,8 K RON | 697,1 K RON | 549,7 K RON | 690,4 K RON | 580,8 K RON | 259,6 K RON | ▼ 55,3% |
| Rezultat net | 223,4 K RON | 125,0 K RON | −579,9 K RON | −397,1 K RON | 138,1 K RON | 25,2 K RON | 53,1 K RON | ▲ 110,7% |
| Total active | 979,6 K RON | 1,16 M RON | 448,1 K RON | 45,0 K RON | 146,9 K RON | 61,1 K RON | 89,2 K RON | ▲ 45,9% |
| Capitaluri proprii | 883,9 K RON | 1,01 M RON | 429,0 K RON | 31,9 K RON | 138,3 K RON | 28,8 K RON | 53,4 K RON | ▲ 85,7% |
| Datorii totale | 129,0 K RON | 181,8 K RON | 19,1 K RON | 13,2 K RON | 8,5 K RON | 32,4 K RON | 35,8 K RON | ▲ 10,5% |
| Lichiditate curentă | 6,88 | 5,57 | 22,80 | 2,51 | 15,97 | 1,64 | 1,96 | ▲ 19,5% |
| Marjă netă (%) | 28,97 | 25,37 | -83,19 | -72,25 | 20,00 | 4,34 | 20,47 | ▲ 371,7% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 72 | 64 | 100 | 60 | 90 | ▲ 50,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (53,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 382,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.