STUNNER SRL
Date generale
Adresă
România, Mureş, Municipiul Târgu Mureş, TUDOR VLADIMIRESCU, 43, 540014
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 278.077 RON | 283.761 RON | 165.581 RON | 115.816 RON | 118.180 RON | 465.957 RON | 0 RON | 465.957 RON | 391.573 RON | 149.599 RON | 0 RON | 439.713 RON | 0 RON | 75.215 RON | 1 |
| 2024 | 53.746 RON | 54.881 RON | 51.835 RON | 2.509 RON | 3.046 RON | 493.334 RON | 0 RON | 493.334 RON | 394.081 RON | 174.468 RON | 0 RON | 489.503 RON | 0 RON | 75.215 RON | 1 |
| 2025 | 394.628 RON | 404.794 RON | 77.719 RON | 320.791 RON | 327.075 RON | 820.529 RON | 0 RON | 820.529 RON | 714.872 RON | 105.657 RON | 0 RON | 813.857 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Top format din 277 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 278,1 K RON | 53,7 K RON | 394,6 K RON |
| Venituri totale | 283,8 K RON | 54,9 K RON | 404,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 165,6 K RON | 51,8 K RON | 77,7 K RON |
| Rezultat net | 115,8 K RON | 2,5 K RON | 320,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 358,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,77 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,77 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 7,77 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,48 |
| Durata încasare (zile) | 753 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 149,6 K RON | 466,0 K RON | 32,1% |
| 2024 | 174,5 K RON | 493,3 K RON | 35,4% |
| 2025 | 105,7 K RON | 820,5 K RON | 12,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 278,1 K RON | 53,7 K RON | 394,6 K RON | ▲ 634,2% |
| Rezultat net | 115,8 K RON | 2,5 K RON | 320,8 K RON | ▲ 12.685,6% |
| Total active | 466,0 K RON | 493,3 K RON | 820,5 K RON | ▲ 66,3% |
| Capitaluri proprii | 391,6 K RON | 394,1 K RON | 714,9 K RON | ▲ 81,4% |
| Datorii totale | 149,6 K RON | 174,5 K RON | 105,7 K RON | ▼ 39,4% |
| Lichiditate curentă | 3,11 | 2,83 | 7,77 | ▲ 174,6% |
| Marjă netă (%) | 41,65 | 4,67 | 81,29 | ▲ 1.640,7% |
| Scor bonitate | 87 | 70 | 100 | ▲ 42,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (320,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.77), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.