MPV PATRI TRANS SRL
Date generale
Adresă
România, Gorj, Municipiul Târgu Jiu, OLARI, 2, 2, 1, 1, 7, 210258
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 971.603 RON | 1.061.908 RON | 790.055 RON | 261.766 RON | 271.853 RON | 782.371 RON | 144.853 RON | 637.518 RON | 644.183 RON | 138.188 RON | 2.197 RON | 162.530 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 1.057.433 RON | 1.073.558 RON | 920.706 RON | 129.619 RON | 152.852 RON | 875.268 RON | 156.100 RON | 719.168 RON | 773.801 RON | 101.467 RON | 2.197 RON | 259.184 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 988.299 RON | 1.007.953 RON | 919.592 RON | 74.603 RON | 88.361 RON | 908.596 RON | 184.714 RON | 723.882 RON | 848.404 RON | 60.192 RON | 2.254 RON | 225.935 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (36)
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Gorj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,121 companii din județul Gorj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 971,6 K RON | 1,06 M RON | 988,3 K RON |
| Venituri totale | 1,06 M RON | 1,07 M RON | 1,01 M RON |
| Cheltuieli totale | 790,1 K RON | 920,7 K RON | 919,6 K RON |
| Rezultat net | 261,8 K RON | 129,6 K RON | 74,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,02 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,03 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 11,99 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 8,24 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 15,10 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 438,46 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,37 |
| Durata încasare (zile) | 83 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 138,2 K RON | 782,4 K RON | 17,7% |
| 2024 | 101,5 K RON | 875,3 K RON | 11,6% |
| 2025 | 60,2 K RON | 908,6 K RON | 6,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 971,6 K RON | 1,06 M RON | 988,3 K RON | ▼ 6,5% |
| Rezultat net | 261,8 K RON | 129,6 K RON | 74,6 K RON | ▼ 42,4% |
| Total active | 782,4 K RON | 875,3 K RON | 908,6 K RON | ▲ 3,8% |
| Capitaluri proprii | 644,2 K RON | 773,8 K RON | 848,4 K RON | ▲ 9,6% |
| Datorii totale | 138,2 K RON | 101,5 K RON | 60,2 K RON | ▼ 40,7% |
| Lichiditate curentă | 4,61 | 7,09 | 12,03 | ▲ 69,7% |
| Marjă netă (%) | 26,94 | 12,26 | 7,55 | ▼ 38,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 82 | ▼ 13,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (74,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.03), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,02 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.