Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
VIFLOR ELEGANCE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, GURA VADULUI, 4, G25, E, 1, 44, 32339, 3, CAM.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8.316 RON | 0 RON | 8.316 RON | 7.628 RON | 688 RON | −79 RON | 248 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 8.316 RON | 0 RON | 8.316 RON | 7.628 RON | 688 RON | −79 RON | 248 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 1.583 RON | 1.583 RON | 0 RON | 1.536 RON | 1.583 RON | 9.900 RON | 0 RON | 9.900 RON | 9.164 RON | 736 RON | −79 RON | 1.832 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 11.474 RON | 11.474 RON | 9.178 RON | 2.181 RON | 2.296 RON | 11.346 RON | 0 RON | 11.346 RON | 11.346 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 395.301 RON | 395.798 RON | 284.909 RON | 107.012 RON | 110.889 RON | 128.988 RON | 36.288 RON | 92.700 RON | 107.292 RON | 22.321 RON | 0 RON | 49.230 RON | 0 RON | 625 RON | 1 |
| 2024 | 815.360 RON | 823.494 RON | 803.649 RON | −1.531 RON | 19.845 RON | 310.436 RON | 49.443 RON | 260.993 RON | 105.721 RON | 204.715 RON | 29.094 RON | 227.902 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 834.690 RON | 836.684 RON | 729.154 RON | 87.563 RON | 107.530 RON | 286.781 RON | 42.647 RON | 244.134 RON | 87.803 RON | 198.978 RON | 29.094 RON | 202.834 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4772 — Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
Top format din 244 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 1,6 K RON | 11,5 K RON | 395,3 K RON | 815,4 K RON | 834,7 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 1,6 K RON | 11,5 K RON | 395,8 K RON | 823,5 K RON | 836,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 9,2 K RON | 284,9 K RON | 803,6 K RON | 729,2 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | 0 RON | 1,5 K RON | 2,2 K RON | 107,0 K RON | −1,5 K RON | 87,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 941,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,23 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,08 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,44 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 28,69 |
| Durata stocaj (zile) | 13 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,12 |
| Durata încasare (zile) | 89 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 688 RON | 8,3 K RON | 8,3% |
| 2020 | 688 RON | 8,3 K RON | 8,3% |
| 2021 | 736 RON | 9,9 K RON | 7,4% |
| 2022 | 0 RON | 11,3 K RON | 0,0% |
| 2023 | 22,3 K RON | 129,0 K RON | 17,3% |
| 2024 | 204,7 K RON | 310,4 K RON | 65,9% |
| 2025 | 199,0 K RON | 286,8 K RON | 69,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 1,6 K RON | 11,5 K RON | 395,3 K RON | 815,4 K RON | 834,7 K RON | ▲ 2,4% |
| Rezultat net | 0 RON | 0 RON | 1,5 K RON | 2,2 K RON | 107,0 K RON | −1,5 K RON | 87,6 K RON | ▲ 5.819,3% |
| Total active | 8,3 K RON | 8,3 K RON | 9,9 K RON | 11,3 K RON | 129,0 K RON | 310,4 K RON | 286,8 K RON | ▼ 7,6% |
| Capitaluri proprii | 7,6 K RON | 7,6 K RON | 9,2 K RON | 11,3 K RON | 107,3 K RON | 105,7 K RON | 87,8 K RON | ▼ 16,9% |
| Datorii totale | 688 RON | 688 RON | 736 RON | 0 RON | 22,3 K RON | 204,7 K RON | 199,0 K RON | ▼ 2,8% |
| Lichiditate curentă | 12,09 | 12,09 | 13,45 | – | 4,15 | 1,27 | 1,23 | ▼ 3,8% |
| Marjă netă (%) | – | – | 97,03 | 19,01 | 27,07 | -0,19 | 10,49 | ▲ 5.621,1% |
| Scor bonitate | 67 | 75 | 95 | 75 | 95 | 49 | 72 | ▲ 46,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (87,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 941,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.