Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EMAKAR SPEED SRL
Date generale
Adresă
România, Alba, Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, IOAN SLAVICI, 22, 517875
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 120.201 RON | 120.304 RON | 121.389 RON | −4.649 RON | −1.085 RON | 81.373 RON | 57.724 RON | 23.649 RON | 44.774 RON | 36.599 RON | 0 RON | 14.690 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 106.171 RON | 106.226 RON | 114.532 RON | −11.319 RON | −8.306 RON | 50.702 RON | 31.082 RON | 19.620 RON | 33.456 RON | 17.246 RON | 850 RON | 6.465 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 169.583 RON | 191.674 RON | 155.095 RON | 33.061 RON | 36.579 RON | 72.650 RON | 0 RON | 72.650 RON | 66.517 RON | 6.133 RON | 850 RON | 37.397 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 186.512 RON | 187.882 RON | 177.451 RON | 8.552 RON | 10.431 RON | 85.791 RON | 0 RON | 85.791 RON | 75.069 RON | 10.722 RON | 850 RON | 33.684 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 116.610 RON | 117.405 RON | 157.454 RON | −41.224 RON | −40.049 RON | 45.352 RON | 0 RON | 45.352 RON | 33.844 RON | 11.508 RON | 850 RON | 28.193 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 106.148 RON | 106.268 RON | 126.538 RON | −21.097 RON | −20.270 RON | 27.456 RON | 0 RON | 27.456 RON | 12.747 RON | 14.709 RON | 850 RON | 22.192 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 124.203 RON | 124.779 RON | 85.501 RON | 32.775 RON | 39.278 RON | 56.785 RON | 0 RON | 56.785 RON | 45.522 RON | 11.263 RON | 0 RON | 23.386 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 934 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 120,2 K RON | 106,2 K RON | 169,6 K RON | 186,5 K RON | 116,6 K RON | 106,1 K RON | 124,2 K RON |
| Venituri totale | 120,3 K RON | 106,2 K RON | 191,7 K RON | 187,9 K RON | 117,4 K RON | 106,3 K RON | 124,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 121,4 K RON | 114,5 K RON | 155,1 K RON | 177,5 K RON | 157,5 K RON | 126,5 K RON | 85,5 K RON |
| Rezultat net | −4,6 K RON | −11,3 K RON | 33,1 K RON | 8,6 K RON | −41,2 K RON | −21,1 K RON | 32,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 126,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,04 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,04 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,97 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,04 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,31 |
| Durata încasare (zile) | 69 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 36,6 K RON | 81,4 K RON | 45,0% |
| 2020 | 17,2 K RON | 50,7 K RON | 34,0% |
| 2021 | 6,1 K RON | 72,7 K RON | 8,4% |
| 2022 | 10,7 K RON | 85,8 K RON | 12,5% |
| 2023 | 11,5 K RON | 45,4 K RON | 25,4% |
| 2024 | 14,7 K RON | 27,5 K RON | 53,6% |
| 2025 | 11,3 K RON | 56,8 K RON | 19,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 120,2 K RON | 106,2 K RON | 169,6 K RON | 186,5 K RON | 116,6 K RON | 106,1 K RON | 124,2 K RON | ▲ 17,0% |
| Rezultat net | −4,6 K RON | −11,3 K RON | 33,1 K RON | 8,6 K RON | −41,2 K RON | −21,1 K RON | 32,8 K RON | ▲ 255,4% |
| Total active | 81,4 K RON | 50,7 K RON | 72,7 K RON | 85,8 K RON | 45,4 K RON | 27,5 K RON | 56,8 K RON | ▲ 106,8% |
| Capitaluri proprii | 44,8 K RON | 33,5 K RON | 66,5 K RON | 75,1 K RON | 33,8 K RON | 12,7 K RON | 45,5 K RON | ▲ 257,1% |
| Datorii totale | 36,6 K RON | 17,2 K RON | 6,1 K RON | 10,7 K RON | 11,5 K RON | 14,7 K RON | 11,3 K RON | ▼ 23,4% |
| Lichiditate curentă | 0,65 | 1,14 | 11,85 | 8,00 | 3,94 | 1,87 | 5,04 | ▲ 170,1% |
| Marjă netă (%) | -3,87 | -10,66 | 19,50 | 4,59 | -35,35 | -19,88 | 26,39 | ▲ 232,7% |
| Scor bonitate | 47 | 54 | 100 | 77 | 57 | 54 | 100 | ▲ 85,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (32,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.04), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 126,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.