Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ECONUTS PROCESSING SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Câmpulung, ALEXANDRU CEL BUN, 13, 115100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 28.715 RON | 23.931 RON | 4.784 RON | 4.784 RON | 1.400.525 RON | 0 RON | 1.400.525 RON | −59.224 RON | 62.311 RON | 0 RON | 1.397.438 RON | 1.397.438 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 22.600 RON | 29.125 RON | 631 RON | 27.816 RON | 28.494 RON | 1.512.468 RON | 0 RON | 1.512.468 RON | −31.408 RON | 146.438 RON | 0 RON | 1.496.986 RON | 1.397.438 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 6.000 RON | 6.000 RON | 0 RON | 5.820 RON | 6.000 RON | 1.518.468 RON | 0 RON | 1.518.468 RON | −25.588 RON | 146.618 RON | 0 RON | 1.502.986 RON | 1.397.438 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.518.468 RON | 0 RON | 1.518.468 RON | −25.588 RON | 146.618 RON | 0 RON | 1.502.986 RON | 1.397.438 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 62.446 RON | 85.689 RON | 60.139 RON | 21.462 RON | 25.550 RON | 1.438.034 RON | 5 RON | 1.438.029 RON | −4.126 RON | 59.409 RON | 0 RON | 1.435.284 RON | 1.397.438 RON | 14.687 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 1.539 RON | −1.539 RON | −1.539 RON | 1.426.495 RON | 5 RON | 1.426.490 RON | −5.665 RON | 49.409 RON | 0 RON | 1.418.187 RON | 1.397.438 RON | 14.687 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 1.757 RON | −1.757 RON | −1.757 RON | 1.424.738 RON | 5 RON | 1.424.733 RON | −7.422 RON | 49.409 RON | 0 RON | 1.418.187 RON | 1.397.438 RON | 14.687 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0125 — Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
Top format din 32 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−7.422 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−1.757 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 22,6 K RON | 6,0 K RON | 0 RON | 62,4 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 28,7 K RON | 29,1 K RON | 6,0 K RON | 0 RON | 85,7 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 23,9 K RON | 631 RON | 0 RON | 0 RON | 60,1 K RON | 1,5 K RON | 1,8 K RON |
| Rezultat net | 4,8 K RON | 27,8 K RON | 5,8 K RON | 0 RON | 21,5 K RON | −1,5 K RON | −1,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 14,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 28,84 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 28,84 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,13 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 28,84 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 62,3 K RON | 1,40 M RON | 4,5% |
| 2020 | 146,4 K RON | 1,51 M RON | 9,7% |
| 2021 | 146,6 K RON | 1,52 M RON | 9,7% |
| 2022 | 146,6 K RON | 1,52 M RON | 9,7% |
| 2023 | 59,4 K RON | 1,44 M RON | 4,1% |
| 2024 | 49,4 K RON | 1,43 M RON | 3,5% |
| 2025 | 49,4 K RON | 1,42 M RON | 3,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 22,6 K RON | 6,0 K RON | 0 RON | 62,4 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 4,8 K RON | 27,8 K RON | 5,8 K RON | 0 RON | 21,5 K RON | −1,5 K RON | −1,8 K RON | ▼ 14,2% |
| Total active | 1,40 M RON | 1,51 M RON | 1,52 M RON | 1,52 M RON | 1,44 M RON | 1,43 M RON | 1,42 M RON | ▼ 0,1% |
| Capitaluri proprii | −59,2 K RON | −31,4 K RON | −25,6 K RON | −25,6 K RON | −4,1 K RON | −5,7 K RON | −7,4 K RON | ▼ 31,0% |
| Datorii totale | 62,3 K RON | 146,4 K RON | 146,6 K RON | 146,6 K RON | 59,4 K RON | 49,4 K RON | 49,4 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 22,48 | 10,33 | 10,36 | 10,36 | 24,21 | 28,87 | 28,84 | ▼ 0,1% |
| Marjă netă (%) | – | 123,08 | 97,00 | – | 34,37 | – | – | – |
| Scor bonitate | 44 | 64 | 64 | 44 | 72 | 44 | 37 | ▼ 15,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (28.84), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 14,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.