Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PASCU DOBO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, ŞESUL DE SUS, 30, 1, parter, 1, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 336 RON | −336 RON | −336 RON | 82.349 RON | 78.412 RON | 3.937 RON | 7.349 RON | 75.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 78.412 RON | 78.412 RON | 0 RON | 7.349 RON | 71.063 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 7.349 RON | −7.349 RON | −7.349 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 485 RON | −485 RON | −485 RON | 9.702 RON | 428 RON | 9.274 RON | −485 RON | 10.187 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 410.194 RON | 410.194 RON | 362.384 RON | 40.221 RON | 47.810 RON | 64.821 RON | 513 RON | 64.308 RON | 39.736 RON | 25.085 RON | 18.180 RON | 1.449 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 356.500 RON | 356.500 RON | 287.826 RON | 63.519 RON | 68.674 RON | 145.069 RON | 370 RON | 144.699 RON | 103.255 RON | 43.114 RON | 29.227 RON | 98.576 RON | 0 RON | 1.300 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 977 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 410,2 K RON | 356,5 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 410,2 K RON | 356,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 336 RON | 0 RON | 7,3 K RON | 0 RON | 485 RON | 362,4 K RON | 287,8 K RON |
| Rezultat net | −336 RON | 0 RON | −7,3 K RON | 0 RON | −485 RON | 40,2 K RON | 63,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 379,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,36 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,68 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,39 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,36 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 12,20 |
| Durata stocaj (zile) | 30 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,62 |
| Durata încasare (zile) | 101 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 75,0 K RON | 82,3 K RON | 91,1% |
| 2020 | 71,1 K RON | 78,4 K RON | 90,6% |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | – |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | – |
| 2023 | 10,2 K RON | 9,7 K RON | 105,0% |
| 2024 | 25,1 K RON | 64,8 K RON | 38,7% |
| 2025 | 43,1 K RON | 145,1 K RON | 29,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 410,2 K RON | 356,5 K RON | ▼ 13,1% |
| Rezultat net | −336 RON | 0 RON | −7,3 K RON | 0 RON | −485 RON | 40,2 K RON | 63,5 K RON | ▲ 57,9% |
| Total active | 82,3 K RON | 78,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 9,7 K RON | 64,8 K RON | 145,1 K RON | ▲ 123,8% |
| Capitaluri proprii | 7,3 K RON | 7,3 K RON | 0 RON | 0 RON | −485 RON | 39,7 K RON | 103,3 K RON | ▲ 159,9% |
| Datorii totale | 75,0 K RON | 71,1 K RON | 0 RON | 0 RON | 10,2 K RON | 25,1 K RON | 43,1 K RON | ▲ 71,9% |
| Lichiditate curentă | 0,05 | 0,00 | – | – | 0,91 | 2,56 | 3,36 | ▲ 30,9% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | – | 9,81 | 17,82 | ▲ 81,7% |
| Scor bonitate | 28 | 28 | 20 | 27 | 20 | 90 | 95 | ▲ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (63,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.36), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 379,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.