Publicitate

DOR STA TRANS SRL

CUI: 35317126 J2015002211222 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35317126
Cod înmatriculare J2015002211222
EUID ROONRC.J2015002211222
Data înmatriculării 2015-12-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, METALURGIEI, 4, 1, biroul nr. 3

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: METALURGIEI
Număr: 4
Etaj: 1
Completare adresă: biroul nr. 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 1.486.331 RON 1.784.678 RON 1.477.234 RON 289.702 RON 307.444 RON 449.193 RON 52.387 RON 396.806 RON 188.435 RON 260.758 RON 0 RON 87.228 RON 0 RON 0 RON 3
2020 361.059 RON 561.173 RON 436.621 RON 118.967 RON 124.552 RON 587.467 RON 37.687 RON 549.780 RON 307.402 RON 280.065 RON 0 RON 74.345 RON 0 RON 0 RON 1
2021 899.335 RON 1.021.954 RON 415.108 RON 596.879 RON 606.846 RON 1.105.465 RON 222.335 RON 883.130 RON 716.046 RON 389.419 RON 0 RON 515.994 RON 0 RON 0 RON 1
2022 964.925 RON 1.015.903 RON 441.585 RON 565.813 RON 574.318 RON 1.742.154 RON 160.063 RON 1.582.091 RON 1.281.859 RON 460.295 RON 0 RON 1.074.423 RON 0 RON 0 RON 1
2023 19.706 RON 95.115 RON 107.716 RON −13.296 RON −12.601 RON 1.647.168 RON 98.978 RON 1.548.190 RON 1.268.563 RON 378.605 RON 0 RON 881.675 RON 0 RON 0 RON 1
2024 0 RON 14.094 RON 61.102 RON −47.123 RON −47.008 RON 1.578.884 RON 49.489 RON 1.529.395 RON 1.221.439 RON 357.445 RON 0 RON 880.397 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MAJAR VEACESLAV
administrator
Moldova
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • Pierdere netă înregistrată în 2024 (−47.123 RON)
Cifra de Afaceri 2024
0 RON
Rezultat Net 2024
−47,1 K RON
Total Active 2024
1,58 M RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 1,49 M RON 361,1 K RON 899,3 K RON 964,9 K RON 19,7 K RON 0 RON
Venituri totale 1,78 M RON 561,2 K RON 1,02 M RON 1,02 M RON 95,1 K RON 14,1 K RON
Cheltuieli totale 1,48 M RON 436,6 K RON 415,1 K RON 441,6 K RON 107,7 K RON 61,1 K RON
Rezultat net 289,7 K RON 119,0 K RON 596,9 K RON 565,8 K RON −13,3 K RON −47,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): −217,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,28 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,28 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,82 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,42 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate49,5 K RON (3.1%)
Active circulante1,53 M RON (96.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe880,4 K RON
Numerar649,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-3,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 260,8 K RON 449,2 K RON 58,1%
2020 280,1 K RON 587,5 K RON 47,7%
2021 389,4 K RON 1,11 M RON 35,2%
2022 460,3 K RON 1,74 M RON 26,4%
2023 378,6 K RON 1,65 M RON 23,0%
2024 357,4 K RON 1,58 M RON 22,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 1,49 M RON 361,1 K RON 899,3 K RON 964,9 K RON 19,7 K RON 0 RON
Rezultat net 289,7 K RON 119,0 K RON 596,9 K RON 565,8 K RON −13,3 K RON −47,1 K RON ▼ 254,4%
Total active 449,2 K RON 587,5 K RON 1,11 M RON 1,74 M RON 1,65 M RON 1,58 M RON ▼ 4,1%
Capitaluri proprii 188,4 K RON 307,4 K RON 716,0 K RON 1,28 M RON 1,27 M RON 1,22 M RON ▼ 3,7%
Datorii totale 260,8 K RON 280,1 K RON 389,4 K RON 460,3 K RON 378,6 K RON 357,4 K RON ▼ 5,6%
Lichiditate curentă 1,52 1,96 2,27 3,44 4,09 4,28 ▲ 4,6%
Marjă netă (%) 19,49 32,95 66,37 58,64 -67,47
Scor bonitate 77 82 100 95 64 67 ▲ 4,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (4.28), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2024, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.

Publicitate