Publicitate

STARNET CAMPUS SRL

CUI: 35367213 J2015002326229 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35367213
Cod înmatriculare J2015002326229
EUID ROONRC.J2015002326229
Data înmatriculării 2015-12-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, VOIEVOZILOR, 16, C3, A, 6, 25, 700588, camera 2

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: VOIEVOZILOR
Număr: 16
Bloc: C3
Scară: A
Etaj: 6
Apartament: 25
Cod poștal: 700588
Completare adresă: camera 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 110.185 RON 110.199 RON 51.420 RON 57.677 RON 58.779 RON 94.721 RON 23.403 RON 71.318 RON 68.229 RON 26.492 RON 9.407 RON 18.529 RON 0 RON 0 RON 1
2024 296.233 RON 299.092 RON 172.849 RON 123.252 RON 126.243 RON 217.778 RON 87.627 RON 130.151 RON 191.481 RON 26.297 RON 54.054 RON 25.160 RON 0 RON 0 RON 2
2025 237.519 RON 238.909 RON 238.386 RON −1.840 RON 523 RON 209.612 RON 75.568 RON 134.044 RON 189.641 RON 19.521 RON 54.537 RON 42.654 RON 450 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

TOADER LUCIA
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 37 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−1.840 RON)
Cifra de Afaceri 2025
237,5 K RON
Rezultat Net 2025
−1,8 K RON
Total Active 2025
209,6 K RON
Scor Bonitate
64/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 64/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 110,2 K RON 296,2 K RON 237,5 K RON
Venituri totale 110,2 K RON 299,1 K RON 238,9 K RON
Cheltuieli totale 51,4 K RON 172,8 K RON 238,4 K RON
Rezultat net 57,7 K RON 123,3 K RON −1,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 342,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,87 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,07 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,89 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 10,74 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate75,6 K RON (36.1%)
Active circulante134,0 K RON (63.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri54,5 K RON
Creanțe42,7 K RON
Numerar36,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,36
Durata stocaj (zile) 84
Rotație creanțe (ori/an) 5,57
Durata încasare (zile) 66

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,2%
Marjă netă
-0,8%
ROA
-0,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 26,5 K RON 94,7 K RON 28,0%
2024 26,3 K RON 217,8 K RON 12,1%
2025 19,5 K RON 209,6 K RON 9,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

64
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 110,2 K RON 296,2 K RON 237,5 K RON ▼ 19,8%
Rezultat net 57,7 K RON 123,3 K RON −1,8 K RON ▼ 101,5%
Total active 94,7 K RON 217,8 K RON 209,6 K RON ▼ 3,7%
Capitaluri proprii 68,2 K RON 191,5 K RON 189,6 K RON ▼ 1,0%
Datorii totale 26,5 K RON 26,3 K RON 19,5 K RON ▼ 25,8%
Lichiditate curentă 2,69 4,95 6,87 ▲ 38,7%
Marjă netă (%) 52,35 41,61 -0,77 ▼ 101,9%
Scor bonitate 87 100 64 ▼ 36,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Lichiditate curentă bună (6.87), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 342,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate