Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SMART ENERGY PLUS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, 13 Septembrie, 89, 81, Parter, 50713, 5, Spațiu comercial, suprafața de 40 mp
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 519.684 RON | 525.383 RON | 428.770 RON | 81.155 RON | 96.613 RON | 259.374 RON | 0 RON | 259.374 RON | 156.707 RON | 103.781 RON | 50.639 RON | 84.923 RON | 0 RON | 1.114 RON | 0 |
| 2024 | 787.893 RON | 791.066 RON | 479.107 RON | 264.616 RON | 311.959 RON | 3.051.516 RON | 2.115.043 RON | 936.473 RON | 421.323 RON | 2.632.509 RON | 37.096 RON | 521.502 RON | 0 RON | 2.316 RON | 0 |
| 2025 | 923.917 RON | 960.463 RON | 511.456 RON | 387.207 RON | 449.007 RON | 3.355.103 RON | 1.928.421 RON | 1.426.682 RON | 808.530 RON | 2.550.001 RON | 36.677 RON | 61.949 RON | 0 RON | 3.428 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7739 — Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Top format din 166 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.56) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 519,7 K RON | 787,9 K RON | 923,9 K RON |
| Venituri totale | 525,4 K RON | 791,1 K RON | 960,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 428,8 K RON | 479,1 K RON | 511,5 K RON |
| Rezultat net | 81,2 K RON | 264,6 K RON | 387,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,15 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,56 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,55 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,52 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,32 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 25,19 |
| Durata stocaj (zile) | 15 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 14,91 |
| Durata încasare (zile) | 25 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 103,8 K RON | 259,4 K RON | 40,0% |
| 2024 | 2,63 M RON | 3,05 M RON | 86,3% |
| 2025 | 2,55 M RON | 3,36 M RON | 76,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 519,7 K RON | 787,9 K RON | 923,9 K RON | ▲ 17,3% |
| Rezultat net | 81,2 K RON | 264,6 K RON | 387,2 K RON | ▲ 46,3% |
| Total active | 259,4 K RON | 3,05 M RON | 3,36 M RON | ▲ 9,9% |
| Capitaluri proprii | 156,7 K RON | 421,3 K RON | 808,5 K RON | ▲ 91,9% |
| Datorii totale | 103,8 K RON | 2,63 M RON | 2,55 M RON | ▼ 3,1% |
| Lichiditate curentă | 2,50 | 0,36 | 0,56 | ▲ 57,3% |
| Marjă netă (%) | 15,62 | 33,59 | 41,91 | ▲ 24,8% |
| Scor bonitate | 87 | 63 | 73 | ▲ 15,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (387,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,15 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.