Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MAM SERVICE CENTER SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, FUIORULUI, 6, Y3A, 1, 7, 31, 32173, 3, CAMERA NR.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 161.431 RON | 161.439 RON | 152.798 RON | 7.027 RON | 8.641 RON | 69.617 RON | 1.197 RON | 68.420 RON | 46.138 RON | 23.479 RON | 43.122 RON | 5.754 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 177.206 RON | 177.208 RON | 153.858 RON | 21.670 RON | 23.350 RON | 79.295 RON | 224 RON | 79.071 RON | 59.304 RON | 19.991 RON | 45.608 RON | 13.397 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 259.060 RON | 259.066 RON | 237.804 RON | 18.723 RON | 21.262 RON | 100.671 RON | 10.587 RON | 90.084 RON | 78.027 RON | 22.644 RON | 45.925 RON | 8.927 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 428.464 RON | 428.480 RON | 353.731 RON | 70.991 RON | 74.749 RON | 212.303 RON | 8.507 RON | 203.796 RON | 135.097 RON | 77.206 RON | 73.403 RON | 33.843 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 643.188 RON | 643.295 RON | 602.318 RON | 35.608 RON | 40.977 RON | 193.969 RON | 22.348 RON | 171.621 RON | 152.857 RON | 41.112 RON | 46.392 RON | 96.095 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 562.855 RON | 568.256 RON | 496.168 RON | 60.902 RON | 72.088 RON | 285.818 RON | 18.915 RON | 266.903 RON | 196.912 RON | 88.906 RON | 65.349 RON | 105.464 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 537.757 RON | 537.774 RON | 493.152 RON | 34.899 RON | 44.622 RON | 250.799 RON | 16.710 RON | 234.089 RON | 206.255 RON | 44.544 RON | 76.944 RON | 70.174 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicaţii
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9511 — Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Top format din 329 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 161,4 K RON | 177,2 K RON | 259,1 K RON | 428,5 K RON | 643,2 K RON | 562,9 K RON | 537,8 K RON |
| Venituri totale | 161,4 K RON | 177,2 K RON | 259,1 K RON | 428,5 K RON | 643,3 K RON | 568,3 K RON | 537,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 152,8 K RON | 153,9 K RON | 237,8 K RON | 353,7 K RON | 602,3 K RON | 496,2 K RON | 493,2 K RON |
| Rezultat net | 7,0 K RON | 21,7 K RON | 18,7 K RON | 71,0 K RON | 35,6 K RON | 60,9 K RON | 34,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 722,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,26 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,53 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,95 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,63 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,99 |
| Durata stocaj (zile) | 52 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,66 |
| Durata încasare (zile) | 48 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 23,5 K RON | 69,6 K RON | 33,7% |
| 2020 | 20,0 K RON | 79,3 K RON | 25,2% |
| 2021 | 22,6 K RON | 100,7 K RON | 22,5% |
| 2022 | 77,2 K RON | 212,3 K RON | 36,4% |
| 2023 | 41,1 K RON | 194,0 K RON | 21,2% |
| 2024 | 88,9 K RON | 285,8 K RON | 31,1% |
| 2025 | 44,5 K RON | 250,8 K RON | 17,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 161,4 K RON | 177,2 K RON | 259,1 K RON | 428,5 K RON | 643,2 K RON | 562,9 K RON | 537,8 K RON | ▼ 4,5% |
| Rezultat net | 7,0 K RON | 21,7 K RON | 18,7 K RON | 71,0 K RON | 35,6 K RON | 60,9 K RON | 34,9 K RON | ▼ 42,7% |
| Total active | 69,6 K RON | 79,3 K RON | 100,7 K RON | 212,3 K RON | 194,0 K RON | 285,8 K RON | 250,8 K RON | ▼ 12,3% |
| Capitaluri proprii | 46,1 K RON | 59,3 K RON | 78,0 K RON | 135,1 K RON | 152,9 K RON | 196,9 K RON | 206,3 K RON | ▲ 4,7% |
| Datorii totale | 23,5 K RON | 20,0 K RON | 22,6 K RON | 77,2 K RON | 41,1 K RON | 88,9 K RON | 44,5 K RON | ▼ 49,9% |
| Lichiditate curentă | 2,91 | 3,96 | 3,98 | 2,64 | 4,17 | 3,00 | 5,26 | ▲ 75,1% |
| Marjă netă (%) | 4,35 | 12,23 | 7,23 | 16,57 | 5,54 | 10,82 | 6,49 | ▼ 40,0% |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 90 | 95 | 90 | 87 | 82 | ▼ 5,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (34,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.26), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 722,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.