Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
APC CORBII S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, UNIRII, 335A, 77065, PARTER, spatiu in suprafata de 50 mp
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 262.127 RON | 262.127 RON | 127.252 RON | 132.254 RON | 134.875 RON | 621.508 RON | 0 RON | 621.508 RON | 597.467 RON | 24.041 RON | 0 RON | 68.469 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 258.616 RON | 258.617 RON | 203.161 RON | 48.601 RON | 55.456 RON | 723.289 RON | 0 RON | 723.289 RON | 646.068 RON | 77.221 RON | 0 RON | 694.004 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 1.136.310 RON | 1.136.476 RON | 1.325.167 RON | −199.147 RON | −188.691 RON | 805.856 RON | 20.172 RON | 785.684 RON | 446.927 RON | 358.929 RON | 25.141 RON | 750.653 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2022 | 1.160.883 RON | 1.160.904 RON | 1.116.156 RON | 34.832 RON | 44.748 RON | 1.765.795 RON | 105.051 RON | 1.660.744 RON | 481.758 RON | 1.284.037 RON | 73.553 RON | 1.464.801 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2023 | 954.167 RON | 959.326 RON | 910.571 RON | 40.011 RON | 48.755 RON | 928.529 RON | 118.968 RON | 809.561 RON | 521.769 RON | 406.760 RON | 270.689 RON | 522.341 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2024 | 637.550 RON | 1.219.603 RON | 1.201.885 RON | 6.581 RON | 17.718 RON | 1.301.971 RON | 152.610 RON | 1.149.361 RON | 528.350 RON | 773.621 RON | 626.980 RON | 485.112 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 495.932 RON | 535.908 RON | 489.416 RON | 34.252 RON | 46.492 RON | 1.262.227 RON | 79.865 RON | 1.182.362 RON | 562.602 RON | 699.625 RON | 830.482 RON | 334.112 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (29)
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 1,667 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 262,1 K RON | 258,6 K RON | 1,14 M RON | 1,16 M RON | 954,2 K RON | 637,6 K RON | 495,9 K RON |
| Venituri totale | 262,1 K RON | 258,6 K RON | 1,14 M RON | 1,16 M RON | 959,3 K RON | 1,22 M RON | 535,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 127,3 K RON | 203,2 K RON | 1,33 M RON | 1,12 M RON | 910,6 K RON | 1,20 M RON | 489,4 K RON |
| Rezultat net | 132,3 K RON | 48,6 K RON | −199,1 K RON | 34,8 K RON | 40,0 K RON | 6,6 K RON | 34,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 883,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,69 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,50 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,80 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,60 |
| Durata stocaj (zile) | 611 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,48 |
| Durata încasare (zile) | 246 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 24,0 K RON | 621,5 K RON | 3,9% |
| 2020 | 77,2 K RON | 723,3 K RON | 10,7% |
| 2021 | 358,9 K RON | 805,9 K RON | 44,5% |
| 2022 | 1,28 M RON | 1,77 M RON | 72,7% |
| 2023 | 406,8 K RON | 928,5 K RON | 43,8% |
| 2024 | 773,6 K RON | 1,30 M RON | 59,4% |
| 2025 | 699,6 K RON | 1,26 M RON | 55,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 262,1 K RON | 258,6 K RON | 1,14 M RON | 1,16 M RON | 954,2 K RON | 637,6 K RON | 495,9 K RON | ▼ 22,2% |
| Rezultat net | 132,3 K RON | 48,6 K RON | −199,1 K RON | 34,8 K RON | 40,0 K RON | 6,6 K RON | 34,3 K RON | ▲ 420,5% |
| Total active | 621,5 K RON | 723,3 K RON | 805,9 K RON | 1,77 M RON | 928,5 K RON | 1,30 M RON | 1,26 M RON | ▼ 3,1% |
| Capitaluri proprii | 597,5 K RON | 646,1 K RON | 446,9 K RON | 481,8 K RON | 521,8 K RON | 528,4 K RON | 562,6 K RON | ▲ 6,5% |
| Datorii totale | 24,0 K RON | 77,2 K RON | 358,9 K RON | 1,28 M RON | 406,8 K RON | 773,6 K RON | 699,6 K RON | ▼ 9,6% |
| Lichiditate curentă | 25,85 | 9,37 | 2,19 | 1,29 | 1,99 | 1,49 | 1,69 | ▲ 13,8% |
| Marjă netă (%) | 50,45 | 18,79 | -17,53 | 3,00 | 4,19 | 1,03 | 6,91 | ▲ 570,9% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 64 | 57 | 80 | 55 | 80 | ▲ 45,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (34,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 883,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.