Publicitate

IGAZ OTOPENI S.R.L.

CUI: 35173292 J2015003857230 SRL Ilfov, Oraş Otopeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35173292
Cod înmatriculare J2015003857230
EUID ROONRC.J2015003857230
Data înmatriculării 2015-10-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2025) 7 angajați

Adresă

România, Ilfov, Oraş Otopeni, ION CREANGĂ, 19F, 75100

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Otopeni
Stradă: ION CREANGĂ
Număr: 19F
Cod poștal: 75100

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 218.408 RON 218.408 RON 231.533 RON −15.309 RON −13.125 RON 166.861 RON 82.728 RON 84.133 RON 39.360 RON 128.626 RON 0 RON 70.247 RON 0 RON 1.125 RON 4
2020 107.247 RON 107.247 RON 84.315 RON 21.719 RON 22.932 RON 145.153 RON 84.112 RON 61.041 RON 61.177 RON 83.976 RON 0 RON 46.148 RON 0 RON 0 RON 1
2021 216.112 RON 240.120 RON 223.949 RON 14.058 RON 16.171 RON 336.376 RON 98.011 RON 238.365 RON 75.235 RON 261.741 RON 14.759 RON 211.207 RON 0 RON 600 RON 1
2022 4.943.440 RON 5.240.130 RON 3.705.116 RON 1.486.556 RON 1.535.014 RON 1.967.448 RON 265.058 RON 1.702.390 RON 1.490.876 RON 476.572 RON 582.573 RON 1.011.640 RON 0 RON 0 RON 9
2023 5.527.849 RON 5.256.718 RON 2.693.866 RON 2.287.153 RON 2.562.852 RON 2.969.495 RON 443.554 RON 2.525.941 RON 2.291.473 RON 678.022 RON 97.673 RON 2.424.679 RON 0 RON 0 RON 10
2024 2.207.513 RON 2.541.911 RON 2.482.564 RON 49.689 RON 59.347 RON 1.772.098 RON 306.309 RON 1.465.789 RON 1.157.468 RON 614.630 RON 376.405 RON 1.079.373 RON 0 RON 0 RON 8
2025 1.438.369 RON 1.696.191 RON 1.633.523 RON 53.644 RON 62.668 RON 2.407.792 RON 170.184 RON 2.237.608 RON 1.211.112 RON 1.196.680 RON 659.056 RON 1.575.704 RON 0 RON 0 RON 7

Reprezentanți și administratori (1)

ENCIU MARIUS-VIRGIL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 780 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,44 M RON
Rezultat Net 2025
53,6 K RON
Total Active 2025
2,41 M RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 218,4 K RON 107,2 K RON 216,1 K RON 4,94 M RON 5,53 M RON 2,21 M RON 1,44 M RON
Venituri totale 218,4 K RON 107,2 K RON 240,1 K RON 5,24 M RON 5,26 M RON 2,54 M RON 1,70 M RON
Cheltuieli totale 231,5 K RON 84,3 K RON 223,9 K RON 3,71 M RON 2,69 M RON 2,48 M RON 1,63 M RON
Rezultat net −15,3 K RON 21,7 K RON 14,1 K RON 1,49 M RON 2,29 M RON 49,7 K RON 53,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,98 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,87 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,32 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,01 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate170,2 K RON (7.1%)
Active circulante2,24 M RON (92.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri659,1 K RON
Creanțe1,58 M RON
Numerar2,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,18
Durata stocaj (zile) 167
Rotație creanțe (ori/an) 0,91
Durata încasare (zile) 400

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,4%
Marjă netă
3,7%
ROA
2,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 128,6 K RON 166,9 K RON 77,1%
2020 84,0 K RON 145,2 K RON 57,9%
2021 261,7 K RON 336,4 K RON 77,8%
2022 476,6 K RON 1,97 M RON 24,2%
2023 678,0 K RON 2,97 M RON 22,8%
2024 614,6 K RON 1,77 M RON 34,7%
2025 1,20 M RON 2,41 M RON 49,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 218,4 K RON 107,2 K RON 216,1 K RON 4,94 M RON 5,53 M RON 2,21 M RON 1,44 M RON ▼ 34,8%
Rezultat net −15,3 K RON 21,7 K RON 14,1 K RON 1,49 M RON 2,29 M RON 49,7 K RON 53,6 K RON ▲ 8,0%
Total active 166,9 K RON 145,2 K RON 336,4 K RON 1,97 M RON 2,97 M RON 1,77 M RON 2,41 M RON ▲ 35,9%
Capitaluri proprii 39,4 K RON 61,2 K RON 75,2 K RON 1,49 M RON 2,29 M RON 1,16 M RON 1,21 M RON ▲ 4,6%
Datorii totale 128,6 K RON 84,0 K RON 261,7 K RON 476,6 K RON 678,0 K RON 614,6 K RON 1,20 M RON ▲ 94,7%
Lichiditate curentă 0,65 0,73 0,91 3,57 3,73 2,38 1,87 ▼ 21,6%
Marjă netă (%) -7,01 20,25 6,50 30,07 41,38 2,25 3,73 ▲ 65,8%
Scor bonitate 37 73 63 100 100 70 72 ▲ 2,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (53,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,98 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate