Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FREELANCER IT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, IORDACHE GOLESCU, 28, 1, 11304, 1, CORP A, CAMERA NR.4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.665.146 RON | 1.672.820 RON | 838.998 RON | 822.046 RON | 833.822 RON | 1.446.130 RON | 11.456 RON | 1.434.674 RON | 1.417.715 RON | 33.794 RON | 0 RON | 15.149 RON | 0 RON | 5.379 RON | 9 |
| 2024 | 1.630.021 RON | 1.632.487 RON | 812.092 RON | 776.577 RON | 820.395 RON | 1.675.279 RON | 73.578 RON | 1.601.701 RON | 1.656.249 RON | 25.352 RON | 0 RON | 134.645 RON | 0 RON | 6.322 RON | 6 |
| 2025 | 1.128.432 RON | 1.191.036 RON | 505.926 RON | 582.749 RON | 685.110 RON | 1.860.392 RON | 55.962 RON | 1.804.430 RON | 1.527.889 RON | 333.009 RON | 1.500 RON | 69.242 RON | 0 RON | 506 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6312 — Activităţi ale portalurilor web
Top format din 551 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,67 M RON | 1,63 M RON | 1,13 M RON |
| Venituri totale | 1,67 M RON | 1,63 M RON | 1,19 M RON |
| Cheltuieli totale | 839,0 K RON | 812,1 K RON | 505,9 K RON |
| Rezultat net | 822,0 K RON | 776,6 K RON | 582,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 937,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,42 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,41 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,21 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,59 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 752,29 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 16,30 |
| Durata încasare (zile) | 22 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 33,8 K RON | 1,45 M RON | 2,3% |
| 2024 | 25,4 K RON | 1,68 M RON | 1,5% |
| 2025 | 333,0 K RON | 1,86 M RON | 17,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,67 M RON | 1,63 M RON | 1,13 M RON | ▼ 30,8% |
| Rezultat net | 822,0 K RON | 776,6 K RON | 582,7 K RON | ▼ 25,0% |
| Total active | 1,45 M RON | 1,68 M RON | 1,86 M RON | ▲ 11,0% |
| Capitaluri proprii | 1,42 M RON | 1,66 M RON | 1,53 M RON | ▼ 7,8% |
| Datorii totale | 33,8 K RON | 25,4 K RON | 333,0 K RON | ▲ 1.213,5% |
| Lichiditate curentă | 42,45 | 63,18 | 5,42 | ▼ 91,4% |
| Marjă netă (%) | 49,37 | 47,64 | 51,64 | ▲ 8,4% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 80 | ▼ 8,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (582,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.42), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.