Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
JUMBO HOLIDAYS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, MIHAI BRAVU, 62A, 2, CORP B, SUBSOL 1, CAMERA 8, IN INCINTA SPECTRUM BUSINESS CENTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 247.356 RON | 255.952 RON | 173.672 RON | 79.777 RON | 82.280 RON | 536.318 RON | 71 RON | 536.247 RON | 101.901 RON | 420.921 RON | 1.120 RON | 309.390 RON | 14.505 RON | 1.009 RON | 1 |
| 2020 | 95.026 RON | 99.131 RON | 136.682 RON | −38.956 RON | −37.551 RON | 332.943 RON | 71 RON | 332.872 RON | −13.894 RON | 333.341 RON | 28.905 RON | 74.198 RON | 14.505 RON | 1.009 RON | 1 |
| 2021 | 160.732 RON | 214.942 RON | 172.048 RON | 38.190 RON | 42.894 RON | 489.810 RON | 0 RON | 489.810 RON | 22.858 RON | 346.039 RON | 43.040 RON | 65.394 RON | 121.922 RON | 1.009 RON | 1 |
| 2022 | 314.740 RON | 580.008 RON | 279.174 RON | 292.113 RON | 300.834 RON | 859.874 RON | 0 RON | 859.874 RON | 314.971 RON | 541.233 RON | 22.051 RON | 318.095 RON | 4.679 RON | 1.009 RON | 1 |
| 2023 | 465.751 RON | 489.773 RON | 441.041 RON | 45.621 RON | 48.732 RON | 1.129.745 RON | 484.341 RON | 645.404 RON | 296.593 RON | 834.161 RON | 73.276 RON | 442.409 RON | 0 RON | 1.009 RON | 2 |
| 2024 | 578.282 RON | 664.611 RON | 611.067 RON | 38.113 RON | 53.544 RON | 2.005.342 RON | 764.587 RON | 1.240.755 RON | 334.706 RON | 1.671.645 RON | 0 RON | 1.048.150 RON | 0 RON | 1.009 RON | 2 |
| 2025 | 672.982 RON | 724.499 RON | 617.298 RON | 91.883 RON | 107.201 RON | 1.422.472 RON | 696.616 RON | 725.856 RON | 426.589 RON | 995.883 RON | 95.166 RON | 544.371 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7911 — Activități ale agențiilor turistice
Top format din 507 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.73) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 247,4 K RON | 95,0 K RON | 160,7 K RON | 314,7 K RON | 465,8 K RON | 578,3 K RON | 673,0 K RON |
| Venituri totale | 256,0 K RON | 99,1 K RON | 214,9 K RON | 580,0 K RON | 489,8 K RON | 664,6 K RON | 724,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 173,7 K RON | 136,7 K RON | 172,0 K RON | 279,2 K RON | 441,0 K RON | 611,1 K RON | 617,3 K RON |
| Rezultat net | 79,8 K RON | −39,0 K RON | 38,2 K RON | 292,1 K RON | 45,6 K RON | 38,1 K RON | 91,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 726,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,73 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,63 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,43 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,07 |
| Durata stocaj (zile) | 52 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,24 |
| Durata încasare (zile) | 295 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 420,9 K RON | 536,3 K RON | 78,5% |
| 2020 | 333,3 K RON | 332,9 K RON | 100,1% |
| 2021 | 346,0 K RON | 489,8 K RON | 70,7% |
| 2022 | 541,2 K RON | 859,9 K RON | 62,9% |
| 2023 | 834,2 K RON | 1,13 M RON | 73,8% |
| 2024 | 1,67 M RON | 2,01 M RON | 83,4% |
| 2025 | 995,9 K RON | 1,42 M RON | 70,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 247,4 K RON | 95,0 K RON | 160,7 K RON | 314,7 K RON | 465,8 K RON | 578,3 K RON | 673,0 K RON | ▲ 16,4% |
| Rezultat net | 79,8 K RON | −39,0 K RON | 38,2 K RON | 292,1 K RON | 45,6 K RON | 38,1 K RON | 91,9 K RON | ▲ 141,1% |
| Total active | 536,3 K RON | 332,9 K RON | 489,8 K RON | 859,9 K RON | 1,13 M RON | 2,01 M RON | 1,42 M RON | ▼ 29,1% |
| Capitaluri proprii | 101,9 K RON | −13,9 K RON | 22,9 K RON | 315,0 K RON | 296,6 K RON | 334,7 K RON | 426,6 K RON | ▲ 27,5% |
| Datorii totale | 420,9 K RON | 333,3 K RON | 346,0 K RON | 541,2 K RON | 834,2 K RON | 1,67 M RON | 995,9 K RON | ▼ 40,4% |
| Lichiditate curentă | 1,27 | 1,00 | 1,42 | 1,59 | 0,77 | 0,74 | 0,73 | ▼ 1,8% |
| Marjă netă (%) | 32,25 | -41,00 | 23,76 | 92,81 | 9,80 | 6,59 | 13,65 | ▲ 107,1% |
| Scor bonitate | 67 | 17 | 73 | 90 | 55 | 55 | 68 | ▲ 23,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (91,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 726,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.