Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FLORIN OSU AUTO SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, BANUL UDREA, 2, 4, 1, 3, 31273, 3, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 264.156 RON | 264.156 RON | 255.551 RON | 5.956 RON | 8.605 RON | 70.917 RON | 14.171 RON | 56.746 RON | −34.773 RON | 105.690 RON | 25.135 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 296.614 RON | 296.614 RON | 300.137 RON | −6.489 RON | −3.523 RON | 56.736 RON | 39.780 RON | 16.956 RON | −41.262 RON | 97.998 RON | 9.297 RON | 1.500 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 670.451 RON | 670.451 RON | 424.698 RON | 239.202 RON | 245.753 RON | 203.164 RON | 34.475 RON | 168.689 RON | 197.940 RON | 5.224 RON | 35.040 RON | 179.088 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 1.118.298 RON | 1.118.298 RON | 628.268 RON | 474.320 RON | 490.030 RON | 665.039 RON | 28.622 RON | 636.417 RON | 514.761 RON | 150.278 RON | 97.816 RON | 554.179 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2023 | 588.353 RON | 620.853 RON | 531.589 RON | 83.844 RON | 89.264 RON | 622.884 RON | 23.269 RON | 599.615 RON | 329.128 RON | 293.756 RON | 291.251 RON | 305.974 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2024 | 596.275 RON | 809.153 RON | 767.228 RON | 24.489 RON | 41.925 RON | 663.922 RON | 322.124 RON | 341.798 RON | 353.617 RON | 317.742 RON | 338.510 RON | 35.249 RON | 0 RON | 7.437 RON | 0 |
| 2025 | 733.155 RON | 733.155 RON | 925.945 RON | −209.624 RON | −192.790 RON | 535.823 RON | 218.708 RON | 317.115 RON | 144.642 RON | 398.618 RON | 334.361 RON | 1.045 RON | 0 RON | 7.437 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 2211 Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 1,503 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.8) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−209.624 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 264,2 K RON | 296,6 K RON | 670,5 K RON | 1,12 M RON | 588,4 K RON | 596,3 K RON | 733,2 K RON |
| Venituri totale | 264,2 K RON | 296,6 K RON | 670,5 K RON | 1,12 M RON | 620,9 K RON | 809,2 K RON | 733,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 255,6 K RON | 300,1 K RON | 424,7 K RON | 628,3 K RON | 531,6 K RON | 767,2 K RON | 925,9 K RON |
| Rezultat net | 6,0 K RON | −6,5 K RON | 239,2 K RON | 474,3 K RON | 83,8 K RON | 24,5 K RON | −209,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 884,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,80 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | -0,04 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | -0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,34 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,19 |
| Durata stocaj (zile) | 167 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 701,58 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 105,7 K RON | 70,9 K RON | 149,0% |
| 2020 | 98,0 K RON | 56,7 K RON | 172,7% |
| 2021 | 5,2 K RON | 203,2 K RON | 2,6% |
| 2022 | 150,3 K RON | 665,0 K RON | 22,6% |
| 2023 | 293,8 K RON | 622,9 K RON | 47,2% |
| 2024 | 317,7 K RON | 663,9 K RON | 47,9% |
| 2025 | 398,6 K RON | 535,8 K RON | 74,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 264,2 K RON | 296,6 K RON | 670,5 K RON | 1,12 M RON | 588,4 K RON | 596,3 K RON | 733,2 K RON | ▲ 23,0% |
| Rezultat net | 6,0 K RON | −6,5 K RON | 239,2 K RON | 474,3 K RON | 83,8 K RON | 24,5 K RON | −209,6 K RON | ▼ 956,0% |
| Total active | 70,9 K RON | 56,7 K RON | 203,2 K RON | 665,0 K RON | 622,9 K RON | 663,9 K RON | 535,8 K RON | ▼ 19,3% |
| Capitaluri proprii | −34,8 K RON | −41,3 K RON | 197,9 K RON | 514,8 K RON | 329,1 K RON | 353,6 K RON | 144,6 K RON | ▼ 59,1% |
| Datorii totale | 105,7 K RON | 98,0 K RON | 5,2 K RON | 150,3 K RON | 293,8 K RON | 317,7 K RON | 398,6 K RON | ▲ 25,5% |
| Lichiditate curentă | 0,54 | 0,17 | 32,29 | 4,23 | 2,04 | 1,08 | 0,80 | ▼ 26,0% |
| Marjă netă (%) | 2,25 | -2,19 | 35,68 | 42,41 | 14,25 | 4,11 | -28,59 | ▼ 795,6% |
| Scor bonitate | 37 | 19 | 100 | 95 | 80 | 60 | 37 | ▼ 38,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 884,5 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.