Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PHOENIX EXPERT CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, INTRAREA CAPELEI, 5-7, 6, SPAȚIUL NR. 1, CAMERĂ IN SUPRAFAȚĂ DE 138,37 MP, SITUAT LA PARTERUL IMOBILULUI (SP1) - CONSTRUCȚIE
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 269.517 RON | 276.246 RON | 37.138 RON | 236.413 RON | 239.108 RON | 453.714 RON | 0 RON | 453.714 RON | 450.042 RON | 3.672 RON | 0 RON | 425.459 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 233.835 RON | 241.785 RON | 72.396 RON | 166.991 RON | 169.389 RON | 169.151 RON | 0 RON | 169.151 RON | 167.231 RON | 1.935 RON | 0 RON | 121.578 RON | 0 RON | 15 RON | 1 |
| 2021 | 171.103 RON | 171.103 RON | 60.597 RON | 109.006 RON | 110.506 RON | 278.710 RON | 0 RON | 278.710 RON | 276.237 RON | 2.473 RON | 0 RON | 235.517 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 492.120 RON | 492.537 RON | 87.278 RON | 400.441 RON | 405.259 RON | 982.656 RON | 0 RON | 982.656 RON | 400.681 RON | 581.975 RON | 0 RON | 780.650 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 569.293 RON | 574.157 RON | 115.496 RON | 453.781 RON | 458.661 RON | 560.240 RON | 0 RON | 560.240 RON | 554.986 RON | 5.254 RON | 280 RON | 542.649 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 299.751 RON | 301.748 RON | 118.595 RON | 177.528 RON | 183.153 RON | 472.913 RON | 3.293 RON | 469.620 RON | 177.768 RON | 295.145 RON | 0 RON | 450.295 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 301.975 RON | 303.557 RON | 186.378 RON | 112.759 RON | 117.179 RON | 321.999 RON | 2.675 RON | 319.324 RON | 112.999 RON | 209.000 RON | 0 RON | 296.674 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 269,5 K RON | 233,8 K RON | 171,1 K RON | 492,1 K RON | 569,3 K RON | 299,8 K RON | 302,0 K RON |
| Venituri totale | 276,2 K RON | 241,8 K RON | 171,1 K RON | 492,5 K RON | 574,2 K RON | 301,7 K RON | 303,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 37,1 K RON | 72,4 K RON | 60,6 K RON | 87,3 K RON | 115,5 K RON | 118,6 K RON | 186,4 K RON |
| Rezultat net | 236,4 K RON | 167,0 K RON | 109,0 K RON | 400,4 K RON | 453,8 K RON | 177,5 K RON | 112,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 423,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,53 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,53 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,11 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,54 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,02 |
| Durata încasare (zile) | 359 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,7 K RON | 453,7 K RON | 0,8% |
| 2020 | 1,9 K RON | 169,2 K RON | 1,1% |
| 2021 | 2,5 K RON | 278,7 K RON | 0,9% |
| 2022 | 582,0 K RON | 982,7 K RON | 59,2% |
| 2023 | 5,3 K RON | 560,2 K RON | 0,9% |
| 2024 | 295,1 K RON | 472,9 K RON | 62,4% |
| 2025 | 209,0 K RON | 322,0 K RON | 64,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 269,5 K RON | 233,8 K RON | 171,1 K RON | 492,1 K RON | 569,3 K RON | 299,8 K RON | 302,0 K RON | ▲ 0,7% |
| Rezultat net | 236,4 K RON | 167,0 K RON | 109,0 K RON | 400,4 K RON | 453,8 K RON | 177,5 K RON | 112,8 K RON | ▼ 36,5% |
| Total active | 453,7 K RON | 169,2 K RON | 278,7 K RON | 982,7 K RON | 560,2 K RON | 472,9 K RON | 322,0 K RON | ▼ 31,9% |
| Capitaluri proprii | 450,0 K RON | 167,2 K RON | 276,2 K RON | 400,7 K RON | 555,0 K RON | 177,8 K RON | 113,0 K RON | ▼ 36,4% |
| Datorii totale | 3,7 K RON | 1,9 K RON | 2,5 K RON | 582,0 K RON | 5,3 K RON | 295,1 K RON | 209,0 K RON | ▼ 29,2% |
| Lichiditate curentă | 123,56 | 87,42 | 112,70 | 1,69 | 106,63 | 1,59 | 1,53 | ▼ 4,0% |
| Marjă netă (%) | 87,72 | 71,41 | 63,71 | 81,37 | 79,71 | 59,23 | 37,34 | ▼ 37,0% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 87 | 85 | 100 | 70 | 70 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (112,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 423,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.