Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SINEVA EVALUĂRI ARTĂ SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, C. A. ROSETTI, 5, 1, 10281, 1, CORP A, CAM. 64
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 141.204 RON | 141.614 RON | 131.563 RON | 8.635 RON | 10.051 RON | 78.486 RON | 4.392 RON | 74.094 RON | 18.494 RON | 59.992 RON | 0 RON | 40.333 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 989.274 RON | 989.278 RON | 745.446 RON | 240.626 RON | 243.832 RON | 1.885.071 RON | 4.841 RON | 1.880.230 RON | 259.092 RON | 1.179.812 RON | 1.411.169 RON | 289.525 RON | 446.167 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 4.360.042 RON | 4.360.308 RON | 3.276.889 RON | 1.023.736 RON | 1.083.419 RON | 4.223.942 RON | 4.189 RON | 4.219.753 RON | 1.282.828 RON | 2.941.114 RON | 2.895.196 RON | 888.625 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 1.617.267 RON | 1.617.450 RON | 1.912.123 RON | −311.834 RON | −294.673 RON | 10.555.473 RON | 1.842 RON | 10.553.631 RON | 7.166.253 RON | 3.389.220 RON | 9.996.956 RON | 470.063 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 2.819.833 RON | 2.851.789 RON | 2.691.216 RON | 133.554 RON | 160.573 RON | 10.364.959 RON | 1.192 RON | 10.363.767 RON | 7.300.095 RON | 3.064.864 RON | 9.626.489 RON | 680.981 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 2.441.575 RON | 2.443.831 RON | 2.107.785 RON | 288.208 RON | 336.046 RON | 11.142.002 RON | 542 RON | 11.141.460 RON | 7.588.304 RON | 3.553.698 RON | 10.296.870 RON | 836.430 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 2.921.709 RON | 2.909.878 RON | 2.315.088 RON | 509.716 RON | 594.790 RON | 12.014.118 RON | 0 RON | 12.014.118 RON | 8.687.756 RON | 3.346.254 RON | 10.580.684 RON | 1.400.559 RON | 0 RON | 19.892 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (33)
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6421 Activități ale holding-urilor
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Top format din 3,302 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 141,2 K RON | 989,3 K RON | 4,36 M RON | 1,62 M RON | 2,82 M RON | 2,44 M RON | 2,92 M RON |
| Venituri totale | 141,6 K RON | 989,3 K RON | 4,36 M RON | 1,62 M RON | 2,85 M RON | 2,44 M RON | 2,91 M RON |
| Cheltuieli totale | 131,6 K RON | 745,4 K RON | 3,28 M RON | 1,91 M RON | 2,69 M RON | 2,11 M RON | 2,32 M RON |
| Rezultat net | 8,6 K RON | 240,6 K RON | 1,02 M RON | −311,8 K RON | 133,6 K RON | 288,2 K RON | 509,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,57 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,59 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,43 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,59 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,28 |
| Durata stocaj (zile) | 1.322 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,09 |
| Durata încasare (zile) | 175 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 60,0 K RON | 78,5 K RON | 76,4% |
| 2020 | 1,18 M RON | 1,89 M RON | 62,6% |
| 2021 | 2,94 M RON | 4,22 M RON | 69,6% |
| 2022 | 3,39 M RON | 10,56 M RON | 32,1% |
| 2023 | 3,06 M RON | 10,36 M RON | 29,6% |
| 2024 | 3,55 M RON | 11,14 M RON | 31,9% |
| 2025 | 3,35 M RON | 12,01 M RON | 27,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 141,2 K RON | 989,3 K RON | 4,36 M RON | 1,62 M RON | 2,82 M RON | 2,44 M RON | 2,92 M RON | ▲ 19,7% |
| Rezultat net | 8,6 K RON | 240,6 K RON | 1,02 M RON | −311,8 K RON | 133,6 K RON | 288,2 K RON | 509,7 K RON | ▲ 76,9% |
| Total active | 78,5 K RON | 1,89 M RON | 4,22 M RON | 10,56 M RON | 10,36 M RON | 11,14 M RON | 12,01 M RON | ▲ 7,8% |
| Capitaluri proprii | 18,5 K RON | 259,1 K RON | 1,28 M RON | 7,17 M RON | 7,30 M RON | 7,59 M RON | 8,69 M RON | ▲ 14,5% |
| Datorii totale | 60,0 K RON | 1,18 M RON | 2,94 M RON | 3,39 M RON | 3,06 M RON | 3,55 M RON | 3,35 M RON | ▼ 5,8% |
| Lichiditate curentă | 1,24 | 1,59 | 1,43 | 3,11 | 3,38 | 3,14 | 3,59 | ▲ 14,5% |
| Marjă netă (%) | 6,12 | 24,32 | 23,48 | -19,28 | 4,74 | 11,80 | 17,45 | ▲ 47,9% |
| Scor bonitate | 62 | 85 | 80 | 64 | 90 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (509,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.59), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,57 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.