Publicitate

PANDEL BROTHERS SRL

CUI: 35241915 J2015014125409 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35241915
Cod înmatriculare J2015014125409
EUID ROONRC.J2015014125409
Data înmatriculării 2015-11-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, ALBA IULIA, 5, I4, 31103, 3, MEZANIN, LOT 3

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: ALBA IULIA
Număr: 5
Bloc: I4
Cod poștal: 31103
Completare adresă: MEZANIN, LOT 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 18.921 RON 91.067 RON −72.146 RON −72.146 RON 14.201.027 RON 10.788.808 RON 3.412.219 RON 283.552 RON 13.917.475 RON 0 RON 3.391.940 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 2.185 RON 226.488 RON −224.303 RON −224.303 RON 16.765.743 RON 13.859.455 RON 2.906.288 RON 59.249 RON 16.706.494 RON 0 RON 2.906.232 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 80 RON 135.335 RON −135.255 RON −135.255 RON 18.510.692 RON 15.427.173 RON 3.083.519 RON −76.007 RON 18.586.699 RON 0 RON 3.063.469 RON 0 RON 0 RON 0
2022 49.304 RON 51.555 RON 203.702 RON −153.626 RON −152.147 RON 22.762.942 RON 17.866.635 RON 4.896.307 RON 14.168.037 RON 8.594.905 RON 0 RON 4.263.923 RON 0 RON 0 RON 0
2023 301.761 RON 12.770.384 RON 12.799.146 RON −28.762 RON −28.762 RON 36.610.780 RON 30.253.444 RON 6.357.336 RON 14.139.275 RON 22.471.505 RON 0 RON 2.350.695 RON 0 RON 0 RON 1
2024 0 RON 12.240.141 RON 12.364.573 RON −124.432 RON −124.432 RON 50.338.960 RON 42.437.430 RON 7.901.530 RON 14.014.843 RON 36.324.117 RON 0 RON 2.963.475 RON 0 RON 0 RON 1
2025 593.352 RON 5.989.742 RON 5.988.212 RON 1.206 RON 1.530 RON 52.436.337 RON 8.444.532 RON 43.991.805 RON 14.016.049 RON 38.420.288 RON 39.364.707 RON 2.303.126 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PANDEL MARIUS GABRIEL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (18)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,201 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
593,4 K RON
Rezultat Net 2025
1,2 K RON
Total Active 2025
52,44 M RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 49,3 K RON 301,8 K RON 0 RON 593,4 K RON
Venituri totale 18,9 K RON 2,2 K RON 80 RON 51,6 K RON 12,77 M RON 12,24 M RON 5,99 M RON
Cheltuieli totale 91,1 K RON 226,5 K RON 135,3 K RON 203,7 K RON 12,80 M RON 12,36 M RON 5,99 M RON
Rezultat net −72,1 K RON −224,3 K RON −135,3 K RON −153,6 K RON −28,8 K RON −124,4 K RON 1,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 432,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,15 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,12 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,36 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate8,44 M RON (16.1%)
Active circulante43,99 M RON (83.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri39,36 M RON
Creanțe2,30 M RON
Numerar2,32 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,02
Durata stocaj (zile) 24.215
Rotație creanțe (ori/an) 0,26
Durata încasare (zile) 1.417

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,3%
Marjă netă
0,2%
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 13,92 M RON 14,20 M RON 98,0%
2020 16,71 M RON 16,77 M RON 99,7%
2021 18,59 M RON 18,51 M RON 100,4%
2022 8,59 M RON 22,76 M RON 37,8%
2023 22,47 M RON 36,61 M RON 61,4%
2024 36,32 M RON 50,34 M RON 72,2%
2025 38,42 M RON 52,44 M RON 73,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 49,3 K RON 301,8 K RON 0 RON 593,4 K RON
Rezultat net −72,1 K RON −224,3 K RON −135,3 K RON −153,6 K RON −28,8 K RON −124,4 K RON 1,2 K RON ▲ 101,0%
Total active 14,20 M RON 16,77 M RON 18,51 M RON 22,76 M RON 36,61 M RON 50,34 M RON 52,44 M RON ▲ 4,2%
Capitaluri proprii 283,6 K RON 59,2 K RON −76,0 K RON 14,17 M RON 14,14 M RON 14,01 M RON 14,02 M RON ▲ 0,0%
Datorii totale 13,92 M RON 16,71 M RON 18,59 M RON 8,59 M RON 22,47 M RON 36,32 M RON 38,42 M RON ▲ 5,8%
Lichiditate curentă 0,25 0,17 0,17 0,57 0,28 0,22 1,15 ▲ 426,4%
Marjă netă (%) -311,59 -9,53 0,20
Scor bonitate 28 21 22 47 45 28 65 ▲ 132,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate