Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SALSA FACTORY SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, EMIL GÂRLEANU, 6, V52C, A, 2, 31143, 3, CAMERA 4, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 240.490 RON | 240.490 RON | 181.808 RON | 56.276 RON | 58.682 RON | 63.323 RON | 2.779 RON | 60.544 RON | 56.517 RON | 6.806 RON | 0 RON | 6.476 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 97.145 RON | 97.145 RON | 91.601 RON | 3.947 RON | 5.544 RON | 50.281 RON | 1.329 RON | 48.952 RON | 39.517 RON | 10.764 RON | 0 RON | 6.476 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 88.740 RON | 88.740 RON | 73.148 RON | 12.930 RON | 15.592 RON | 42.368 RON | 183 RON | 42.185 RON | 36.973 RON | 5.395 RON | 0 RON | 7.856 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 155.340 RON | 155.340 RON | 116.818 RON | 35.336 RON | 38.522 RON | 66.886 RON | 8.901 RON | 57.985 RON | 63.483 RON | 3.403 RON | 0 RON | 4.987 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 268.090 RON | 268.090 RON | 171.167 RON | 94.296 RON | 96.923 RON | 129.071 RON | 9.489 RON | 119.582 RON | 125.129 RON | 3.942 RON | 0 RON | 10.841 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 299.742 RON | 299.790 RON | 215.292 RON | 80.492 RON | 84.498 RON | 126.676 RON | 98.260 RON | 28.416 RON | 119.750 RON | 6.926 RON | 0 RON | 9.923 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 255.893 RON | 256.158 RON | 223.980 RON | 29.667 RON | 32.178 RON | 154.683 RON | 107.506 RON | 47.177 RON | 149.417 RON | 5.266 RON | 0 RON | 19.602 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5819 Alte activități de editare
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
- 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8552 — Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
Top format din 590 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 240,5 K RON | 97,1 K RON | 88,7 K RON | 155,3 K RON | 268,1 K RON | 299,7 K RON | 255,9 K RON |
| Venituri totale | 240,5 K RON | 97,1 K RON | 88,7 K RON | 155,3 K RON | 268,1 K RON | 299,8 K RON | 256,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 181,8 K RON | 91,6 K RON | 73,1 K RON | 116,8 K RON | 171,2 K RON | 215,3 K RON | 224,0 K RON |
| Rezultat net | 56,3 K RON | 3,9 K RON | 12,9 K RON | 35,3 K RON | 94,3 K RON | 80,5 K RON | 29,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 290,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,96 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,96 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,24 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 29,37 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 13,05 |
| Durata încasare (zile) | 28 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 6,8 K RON | 63,3 K RON | 10,8% |
| 2020 | 10,8 K RON | 50,3 K RON | 21,4% |
| 2021 | 5,4 K RON | 42,4 K RON | 12,7% |
| 2022 | 3,4 K RON | 66,9 K RON | 5,1% |
| 2023 | 3,9 K RON | 129,1 K RON | 3,1% |
| 2024 | 6,9 K RON | 126,7 K RON | 5,5% |
| 2025 | 5,3 K RON | 154,7 K RON | 3,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 240,5 K RON | 97,1 K RON | 88,7 K RON | 155,3 K RON | 268,1 K RON | 299,7 K RON | 255,9 K RON | ▼ 14,6% |
| Rezultat net | 56,3 K RON | 3,9 K RON | 12,9 K RON | 35,3 K RON | 94,3 K RON | 80,5 K RON | 29,7 K RON | ▼ 63,1% |
| Total active | 63,3 K RON | 50,3 K RON | 42,4 K RON | 66,9 K RON | 129,1 K RON | 126,7 K RON | 154,7 K RON | ▲ 22,1% |
| Capitaluri proprii | 56,5 K RON | 39,5 K RON | 37,0 K RON | 63,5 K RON | 125,1 K RON | 119,8 K RON | 149,4 K RON | ▲ 24,8% |
| Datorii totale | 6,8 K RON | 10,8 K RON | 5,4 K RON | 3,4 K RON | 3,9 K RON | 6,9 K RON | 5,3 K RON | ▼ 24,0% |
| Lichiditate curentă | 8,90 | 4,55 | 7,82 | 17,04 | 30,34 | 4,10 | 8,96 | ▲ 118,4% |
| Marjă netă (%) | 23,40 | 4,06 | 14,57 | 22,75 | 35,17 | 26,85 | 11,59 | ▼ 56,8% |
| Scor bonitate | 87 | 70 | 95 | 100 | 100 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (29,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (8.96), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 290,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.