Publicitate

LIVIU INSTAL CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 35869279 J2016000283387 SRL Vâlcea, Sat Prundeni, Comuna Prundeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35869279
Cod înmatriculare J2016000283387
EUID ROONRC.J2016000283387
Data înmatriculării 2016-03-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Vâlcea, Sat Prundeni, Comuna Prundeni, MÂNTUIRII, 3, 247525

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Sat Prundeni, Comuna Prundeni
Stradă: MÂNTUIRII
Număr: 3
Cod poștal: 247525

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 295.210 RON 295.213 RON 340.742 RON −48.156 RON −45.529 RON 232.370 RON 15.258 RON 217.112 RON 225.428 RON 6.942 RON 43.037 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 291.095 RON 315.850 RON 357.763 RON −42.313 RON −41.913 RON 184.651 RON 11.847 RON 172.804 RON 183.115 RON 1.536 RON 22.331 RON 6.750 RON 0 RON 0 RON 1
2025 333.994 RON 336.245 RON 318.299 RON 12.885 RON 17.946 RON 196.508 RON 8.436 RON 188.072 RON 195.999 RON 509 RON 180.521 RON 1.825 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

OLTEANU DUMITRU
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului
CROITORU LIVIU
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (19)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 56 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
334,0 K RON
Rezultat Net 2025
12,9 K RON
Total Active 2025
196,5 K RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 295,2 K RON 291,1 K RON 334,0 K RON
Venituri totale 295,2 K RON 315,9 K RON 336,2 K RON
Cheltuieli totale 340,7 K RON 357,8 K RON 318,3 K RON
Rezultat net −48,2 K RON −42,3 K RON 12,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 345,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 369,49 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 14,84 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 11,25 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 386,07 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate8,4 K RON (4.3%)
Active circulante188,1 K RON (95.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri180,5 K RON
Creanțe1,8 K RON
Numerar5,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,85
Durata stocaj (zile) 197
Rotație creanțe (ori/an) 183,01
Durata încasare (zile) 2

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,4%
Marjă netă
3,9%
ROA
6,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 6,9 K RON 232,4 K RON 3,0%
2024 1,5 K RON 184,7 K RON 0,8%
2025 509 RON 196,5 K RON 0,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 295,2 K RON 291,1 K RON 334,0 K RON ▲ 14,7%
Rezultat net −48,2 K RON −42,3 K RON 12,9 K RON ▲ 130,5%
Total active 232,4 K RON 184,7 K RON 196,5 K RON ▲ 6,4%
Capitaluri proprii 225,4 K RON 183,1 K RON 196,0 K RON ▲ 7,0%
Datorii totale 6,9 K RON 1,5 K RON 509 RON ▼ 66,9%
Lichiditate curentă 31,28 112,50 369,49 ▲ 228,4%
Marjă netă (%) -16,31 -14,54 3,86 ▲ 126,5%
Scor bonitate 64 72 90 ▲ 25,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (12,9 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (369.49), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 345,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate