Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GEA WELT CONSULTING GROUP SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, UNIRII, 160, 1, 40041, 4, CORP C1, CAMERA 12
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 264.817 RON | 264.817 RON | 171.073 RON | 91.096 RON | 93.744 RON | 115.071 RON | 19.203 RON | 95.868 RON | 107.636 RON | 7.435 RON | 0 RON | 11.688 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 275.448 RON | 280.644 RON | 179.133 RON | 98.704 RON | 101.511 RON | 157.707 RON | 67.564 RON | 90.143 RON | 146.340 RON | 11.367 RON | 0 RON | 8.260 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 469.339 RON | 474.113 RON | 304.499 RON | 164.873 RON | 169.614 RON | 264.358 RON | 96.196 RON | 168.162 RON | 212.509 RON | 51.849 RON | 0 RON | 14.985 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 603.366 RON | 633.128 RON | 357.554 RON | 269.243 RON | 275.574 RON | 361.123 RON | 153.422 RON | 207.701 RON | 316.879 RON | 44.244 RON | 0 RON | 29.359 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 544.849 RON | 557.789 RON | 444.698 RON | 89.032 RON | 113.091 RON | 194.316 RON | 156.668 RON | 37.648 RON | 136.668 RON | 57.648 RON | 0 RON | 2.880 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 358.607 RON | 358.607 RON | 332.009 RON | 21.287 RON | 26.598 RON | 205.456 RON | 165.460 RON | 39.996 RON | 157.955 RON | 47.807 RON | 0 RON | 10.679 RON | 0 RON | 306 RON | 1 |
| 2025 | 445.546 RON | 445.546 RON | 382.083 RON | 48.511 RON | 63.463 RON | 267.186 RON | 212.731 RON | 54.455 RON | 96.147 RON | 171.250 RON | 0 RON | 25.828 RON | 0 RON | 211 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7420 Activități fotografice
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 9001 Activităţi de interpretare artistică (spectacole)
- 9313 Activități ale centrelor de fitness
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6622 — Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Top format din 996 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.32) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 264,8 K RON | 275,4 K RON | 469,3 K RON | 603,4 K RON | 544,8 K RON | 358,6 K RON | 445,5 K RON |
| Venituri totale | 264,8 K RON | 280,6 K RON | 474,1 K RON | 633,1 K RON | 557,8 K RON | 358,6 K RON | 445,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 171,1 K RON | 179,1 K RON | 304,5 K RON | 357,6 K RON | 444,7 K RON | 332,0 K RON | 382,1 K RON |
| Rezultat net | 91,1 K RON | 98,7 K RON | 164,9 K RON | 269,2 K RON | 89,0 K RON | 21,3 K RON | 48,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 535,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,32 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,32 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,17 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,56 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 17,25 |
| Durata încasare (zile) | 21 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 7,4 K RON | 115,1 K RON | 6,5% |
| 2020 | 11,4 K RON | 157,7 K RON | 7,2% |
| 2021 | 51,8 K RON | 264,4 K RON | 19,6% |
| 2022 | 44,2 K RON | 361,1 K RON | 12,3% |
| 2023 | 57,6 K RON | 194,3 K RON | 29,7% |
| 2024 | 47,8 K RON | 205,5 K RON | 23,3% |
| 2025 | 171,3 K RON | 267,2 K RON | 64,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 264,8 K RON | 275,4 K RON | 469,3 K RON | 603,4 K RON | 544,8 K RON | 358,6 K RON | 445,5 K RON | ▲ 24,2% |
| Rezultat net | 91,1 K RON | 98,7 K RON | 164,9 K RON | 269,2 K RON | 89,0 K RON | 21,3 K RON | 48,5 K RON | ▲ 127,9% |
| Total active | 115,1 K RON | 157,7 K RON | 264,4 K RON | 361,1 K RON | 194,3 K RON | 205,5 K RON | 267,2 K RON | ▲ 30,0% |
| Capitaluri proprii | 107,6 K RON | 146,3 K RON | 212,5 K RON | 316,9 K RON | 136,7 K RON | 158,0 K RON | 96,1 K RON | ▼ 39,1% |
| Datorii totale | 7,4 K RON | 11,4 K RON | 51,8 K RON | 44,2 K RON | 57,6 K RON | 47,8 K RON | 171,3 K RON | ▲ 258,2% |
| Lichiditate curentă | 12,89 | 7,93 | 3,24 | 4,69 | 0,65 | 0,84 | 0,32 | ▼ 62,0% |
| Marjă netă (%) | 34,40 | 35,83 | 35,13 | 44,62 | 16,34 | 5,94 | 10,89 | ▲ 83,3% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 100 | 63 | 65 | 68 | ▲ 4,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (48,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 535,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.