Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MIVALEX EXPERT STRUCTURAL SRL
Date generale
Adresă
România, Buzău, Municipiul Buzău, Neptun, 5, 10, C, 1, 48, Cartier Alexandru Marghiloman
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 46.493 RON | 46.493 RON | 17.036 RON | 28.362 RON | 29.457 RON | 38.715 RON | 0 RON | 38.715 RON | 36.162 RON | 2.553 RON | 0 RON | 11.490 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 88.550 RON | 88.550 RON | 14.249 RON | 71.742 RON | 74.301 RON | 84.770 RON | 0 RON | 84.770 RON | 72.446 RON | 12.324 RON | 0 RON | 2.990 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 12.808 RON | 12.808 RON | 4.978 RON | 7.446 RON | 7.830 RON | 9.892 RON | 0 RON | 9.892 RON | 9.892 RON | 0 RON | 0 RON | 607 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 100.710 RON | 100.714 RON | 2.086 RON | 96.059 RON | 98.628 RON | 105.950 RON | 0 RON | 105.950 RON | 105.950 RON | 0 RON | 0 RON | 90.638 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 50.108 RON | 50.108 RON | 10.428 RON | 34.283 RON | 39.680 RON | 55.294 RON | 0 RON | 55.294 RON | 50.232 RON | 5.062 RON | 0 RON | 49.810 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 61.138 RON | 61.138 RON | 6.386 RON | 45.992 RON | 54.752 RON | 52.597 RON | 0 RON | 52.597 RON | 51.724 RON | 873 RON | 0 RON | 41.650 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 17.598 RON | 17.647 RON | 3.149 RON | 12.156 RON | 14.498 RON | 15.813 RON | 0 RON | 15.813 RON | 12.836 RON | 2.977 RON | 0 RON | 13.024 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Buzău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 116 companii din județul Buzău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 46,5 K RON | 88,6 K RON | 12,8 K RON | 100,7 K RON | 50,1 K RON | 61,1 K RON | 17,6 K RON |
| Venituri totale | 46,5 K RON | 88,6 K RON | 12,8 K RON | 100,7 K RON | 50,1 K RON | 61,1 K RON | 17,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 17,0 K RON | 14,2 K RON | 5,0 K RON | 2,1 K RON | 10,4 K RON | 6,4 K RON | 3,1 K RON |
| Rezultat net | 28,4 K RON | 71,7 K RON | 7,4 K RON | 96,1 K RON | 34,3 K RON | 46,0 K RON | 12,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 39,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,31 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,31 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,94 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,31 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,35 |
| Durata încasare (zile) | 270 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,6 K RON | 38,7 K RON | 6,6% |
| 2020 | 12,3 K RON | 84,8 K RON | 14,5% |
| 2021 | 0 RON | 9,9 K RON | 0,0% |
| 2022 | 0 RON | 106,0 K RON | 0,0% |
| 2023 | 5,1 K RON | 55,3 K RON | 9,2% |
| 2024 | 873 RON | 52,6 K RON | 1,7% |
| 2025 | 3,0 K RON | 15,8 K RON | 18,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 46,5 K RON | 88,6 K RON | 12,8 K RON | 100,7 K RON | 50,1 K RON | 61,1 K RON | 17,6 K RON | ▼ 71,2% |
| Rezultat net | 28,4 K RON | 71,7 K RON | 7,4 K RON | 96,1 K RON | 34,3 K RON | 46,0 K RON | 12,2 K RON | ▼ 73,6% |
| Total active | 38,7 K RON | 84,8 K RON | 9,9 K RON | 106,0 K RON | 55,3 K RON | 52,6 K RON | 15,8 K RON | ▼ 69,9% |
| Capitaluri proprii | 36,2 K RON | 72,4 K RON | 9,9 K RON | 106,0 K RON | 50,2 K RON | 51,7 K RON | 12,8 K RON | ▼ 75,2% |
| Datorii totale | 2,6 K RON | 12,3 K RON | 0 RON | 0 RON | 5,1 K RON | 873 RON | 3,0 K RON | ▲ 241,0% |
| Lichiditate curentă | 15,16 | 6,88 | – | – | 10,92 | 60,25 | 5,31 | ▼ 91,2% |
| Marjă netă (%) | 61,00 | 81,02 | 58,14 | 95,38 | 68,42 | 75,23 | 69,08 | ▼ 8,2% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 60 | 75 | 80 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (12,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.31), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 39,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.