Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SPEED CAR FLEET SERVICE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Chiajna, Comuna Chiajna, INDUSTRIILOR, 70, 77040, container modular 6x2.4m
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.348.614 RON | 2.474.369 RON | 1.822.549 RON | 630.788 RON | 651.820 RON | 7.042.716 RON | 241.278 RON | 6.801.438 RON | 1.763.196 RON | 5.280.732 RON | 777.790 RON | 5.895.089 RON | 0 RON | 1.212 RON | 7 |
| 2024 | 1.151.063 RON | 1.660.378 RON | 1.322.135 RON | 295.904 RON | 338.243 RON | 5.365.486 RON | 199.516 RON | 5.165.970 RON | 2.001.845 RON | 3.375.464 RON | 770.947 RON | 4.304.593 RON | 0 RON | 11.823 RON | 4 |
| 2025 | 2.548.939 RON | 2.855.196 RON | 1.802.591 RON | 946.725 RON | 1.052.605 RON | 6.058.834 RON | 242.888 RON | 5.815.946 RON | 2.948.571 RON | 3.123.239 RON | 702.901 RON | 5.023.335 RON | 0 RON | 12.976 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (28)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
- 9691 Activități de servicii personale la domiciliu
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7711 — Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Top format din 274 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,35 M RON | 1,15 M RON | 2,55 M RON |
| Venituri totale | 2,47 M RON | 1,66 M RON | 2,86 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,82 M RON | 1,32 M RON | 1,80 M RON |
| Rezultat net | 630,8 K RON | 295,9 K RON | 946,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,88 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,86 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,64 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,94 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,63 |
| Durata stocaj (zile) | 101 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,51 |
| Durata încasare (zile) | 719 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 5,28 M RON | 7,04 M RON | 75,0% |
| 2024 | 3,38 M RON | 5,37 M RON | 62,9% |
| 2025 | 3,12 M RON | 6,06 M RON | 51,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,35 M RON | 1,15 M RON | 2,55 M RON | ▲ 121,4% |
| Rezultat net | 630,8 K RON | 295,9 K RON | 946,7 K RON | ▲ 219,9% |
| Total active | 7,04 M RON | 5,37 M RON | 6,06 M RON | ▲ 12,9% |
| Capitaluri proprii | 1,76 M RON | 2,00 M RON | 2,95 M RON | ▲ 47,3% |
| Datorii totale | 5,28 M RON | 3,38 M RON | 3,12 M RON | ▼ 7,5% |
| Lichiditate curentă | 1,29 | 1,53 | 1,86 | ▲ 21,7% |
| Marjă netă (%) | 46,77 | 25,71 | 37,14 | ▲ 44,5% |
| Scor bonitate | 67 | 77 | 90 | ▲ 16,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (946,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,88 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.