Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
THE SHORT IT SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Bucureşti Nord, 10B, A1, C, 3, 101
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 7.980 RON | 7.980 RON | 3.503 RON | 4.238 RON | 4.477 RON | 5.061 RON | 754 RON | 4.307 RON | 4.372 RON | 689 RON | 0 RON | 3.990 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 99.135 RON | 99.135 RON | 4.805 RON | 91.267 RON | 94.330 RON | 92.409 RON | 0 RON | 92.409 RON | 91.401 RON | 1.008 RON | 0 RON | 79.014 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 129.931 RON | 129.931 RON | 2.884 RON | 107.126 RON | 127.047 RON | 113.471 RON | 1.068 RON | 112.403 RON | 107.326 RON | 6.145 RON | 0 RON | 112.056 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 89.828 RON | 89.828 RON | 5.962 RON | 70.715 RON | 83.866 RON | 73.323 RON | 7.809 RON | 65.514 RON | 70.915 RON | 2.408 RON | 2.711 RON | 62.364 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 74.469 RON | 74.469 RON | 10.984 RON | 53.349 RON | 63.485 RON | 59.124 RON | 12.103 RON | 47.021 RON | 53.549 RON | 5.575 RON | 3.461 RON | 42.841 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6311 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Top format din 240 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,0 K RON | 99,1 K RON | 129,9 K RON | 89,8 K RON | 74,5 K RON |
| Venituri totale | 8,0 K RON | 99,1 K RON | 129,9 K RON | 89,8 K RON | 74,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 3,5 K RON | 4,8 K RON | 2,9 K RON | 6,0 K RON | 11,0 K RON |
| Rezultat net | 4,2 K RON | 91,3 K RON | 107,1 K RON | 70,7 K RON | 53,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 117,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,43 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,81 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,13 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 10,61 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 21,52 |
| Durata stocaj (zile) | 17 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,74 |
| Durata încasare (zile) | 210 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 689 RON | 5,1 K RON | 13,6% |
| 2022 | 1,0 K RON | 92,4 K RON | 1,1% |
| 2023 | 6,1 K RON | 113,5 K RON | 5,4% |
| 2024 | 2,4 K RON | 73,3 K RON | 3,3% |
| 2025 | 5,6 K RON | 59,1 K RON | 9,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,0 K RON | 99,1 K RON | 129,9 K RON | 89,8 K RON | 74,5 K RON | ▼ 17,1% |
| Rezultat net | 4,2 K RON | 91,3 K RON | 107,1 K RON | 70,7 K RON | 53,3 K RON | ▼ 24,6% |
| Total active | 5,1 K RON | 92,4 K RON | 113,5 K RON | 73,3 K RON | 59,1 K RON | ▼ 19,4% |
| Capitaluri proprii | 4,4 K RON | 91,4 K RON | 107,3 K RON | 70,9 K RON | 53,5 K RON | ▼ 24,5% |
| Datorii totale | 689 RON | 1,0 K RON | 6,1 K RON | 2,4 K RON | 5,6 K RON | ▲ 131,5% |
| Lichiditate curentă | 6,25 | 91,68 | 18,29 | 27,21 | 8,43 | ▼ 69,0% |
| Marjă netă (%) | 53,11 | 92,06 | 82,45 | 78,72 | 71,64 | ▼ 9,0% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 87 | 80 | ▼ 8,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (53,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (8.43), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 117,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.