Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DIAL CAR SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, PETUNIEI, 9, 3, 707410, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 403.827 RON | 403.911 RON | 431.547 RON | −31.680 RON | −27.636 RON | 104.268 RON | 2.469 RON | 101.799 RON | −28.654 RON | 132.922 RON | 99.564 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 467.512 RON | 472.736 RON | 439.826 RON | 29.347 RON | 32.910 RON | 59.394 RON | 1.838 RON | 57.556 RON | 693 RON | 58.701 RON | 51.648 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 252.539 RON | 252.562 RON | 246.706 RON | 3.634 RON | 5.856 RON | 8.327 RON | 1.208 RON | 7.119 RON | 4.327 RON | 4.000 RON | 125 RON | 104 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 265.289 RON | 265.314 RON | 262.377 RON | 681 RON | 2.937 RON | 6.758 RON | 578 RON | 6.180 RON | 1.608 RON | 5.150 RON | 110 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 181.706 RON | 181.713 RON | 175.164 RON | 5.004 RON | 6.549 RON | 12.201 RON | 0 RON | 12.201 RON | 6.612 RON | 5.589 RON | 60 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 151.611 RON | 155.611 RON | 152.915 RON | 1.373 RON | 2.696 RON | 16.718 RON | 0 RON | 16.718 RON | 7.985 RON | 8.733 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 185.812 RON | 185.882 RON | 183.192 RON | 1.091 RON | 2.690 RON | 18.848 RON | 0 RON | 18.848 RON | 9.076 RON | 9.772 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4782 — Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Top format din 110 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 403,8 K RON | 467,5 K RON | 252,5 K RON | 265,3 K RON | 181,7 K RON | 151,6 K RON | 185,8 K RON |
| Venituri totale | 403,9 K RON | 472,7 K RON | 252,6 K RON | 265,3 K RON | 181,7 K RON | 155,6 K RON | 185,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 431,5 K RON | 439,8 K RON | 246,7 K RON | 262,4 K RON | 175,2 K RON | 152,9 K RON | 183,2 K RON |
| Rezultat net | −31,7 K RON | 29,3 K RON | 3,6 K RON | 681 RON | 5,0 K RON | 1,4 K RON | 1,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 78,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,93 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,93 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,93 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,93 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 132,9 K RON | 104,3 K RON | 127,5% |
| 2020 | 58,7 K RON | 59,4 K RON | 98,8% |
| 2021 | 4,0 K RON | 8,3 K RON | 48,0% |
| 2022 | 5,2 K RON | 6,8 K RON | 76,2% |
| 2023 | 5,6 K RON | 12,2 K RON | 45,8% |
| 2024 | 8,7 K RON | 16,7 K RON | 52,2% |
| 2025 | 9,8 K RON | 18,8 K RON | 51,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 403,8 K RON | 467,5 K RON | 252,5 K RON | 265,3 K RON | 181,7 K RON | 151,6 K RON | 185,8 K RON | ▲ 22,6% |
| Rezultat net | −31,7 K RON | 29,3 K RON | 3,6 K RON | 681 RON | 5,0 K RON | 1,4 K RON | 1,1 K RON | ▼ 20,5% |
| Total active | 104,3 K RON | 59,4 K RON | 8,3 K RON | 6,8 K RON | 12,2 K RON | 16,7 K RON | 18,8 K RON | ▲ 12,7% |
| Capitaluri proprii | −28,7 K RON | 693 RON | 4,3 K RON | 1,6 K RON | 6,6 K RON | 8,0 K RON | 9,1 K RON | ▲ 13,7% |
| Datorii totale | 132,9 K RON | 58,7 K RON | 4,0 K RON | 5,2 K RON | 5,6 K RON | 8,7 K RON | 9,8 K RON | ▲ 11,9% |
| Lichiditate curentă | 0,77 | 0,98 | 1,78 | 1,20 | 2,18 | 1,91 | 1,93 | ▲ 0,8% |
| Marjă netă (%) | -7,84 | 6,28 | 1,44 | 0,26 | 2,75 | 0,91 | 0,59 | ▼ 35,2% |
| Scor bonitate | 24 | 61 | 72 | 57 | 85 | 60 | 75 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.