Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SMART GAMES STUDIOS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, CHARLES DE GAULLE, 15, 3, 11857, 1, BIROUL NR. 321REGISTER 26
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.405.316 RON | 2.547.022 RON | 320.662 RON | 1.870.128 RON | 2.226.360 RON | 1.952.468 RON | 2.330 RON | 1.950.138 RON | 1.871.328 RON | 84.100 RON | 0 RON | 302.392 RON | 0 RON | 2.960 RON | 2 |
| 2020 | 1.631.755 RON | 1.725.433 RON | 199.750 RON | 1.509.987 RON | 1.525.683 RON | 1.522.456 RON | 0 RON | 1.522.456 RON | 1.511.187 RON | 14.287 RON | 0 RON | 307.634 RON | 0 RON | 3.018 RON | 2 |
| 2021 | 1.294.868 RON | 1.359.906 RON | 89.477 RON | 1.257.317 RON | 1.270.429 RON | 1.267.582 RON | 0 RON | 1.267.582 RON | 1.258.517 RON | 12.157 RON | 0 RON | 238.855 RON | 0 RON | 3.092 RON | 2 |
| 2022 | 841.214 RON | 904.100 RON | 125.908 RON | 769.782 RON | 778.192 RON | 785.785 RON | 2.330 RON | 783.455 RON | 770.982 RON | 14.803 RON | 0 RON | 156.192 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 1.011.458 RON | 1.027.824 RON | 254.425 RON | 763.487 RON | 773.399 RON | 775.251 RON | 2.330 RON | 772.921 RON | 764.687 RON | 10.564 RON | 0 RON | 21.110 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 1.059.886 RON | 1.071.912 RON | 124.305 RON | 799.022 RON | 947.607 RON | 842.966 RON | 2.330 RON | 840.636 RON | 800.222 RON | 42.744 RON | 0 RON | 24.506 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 806.313 RON | 837.878 RON | 133.809 RON | 593.671 RON | 704.069 RON | 628.935 RON | 2.330 RON | 626.605 RON | 594.871 RON | 34.064 RON | 0 RON | 477.516 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5821 — Activități de editare a jocurilor de calculator
Top format din 160 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,41 M RON | 1,63 M RON | 1,29 M RON | 841,2 K RON | 1,01 M RON | 1,06 M RON | 806,3 K RON |
| Venituri totale | 2,55 M RON | 1,73 M RON | 1,36 M RON | 904,1 K RON | 1,03 M RON | 1,07 M RON | 837,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 320,7 K RON | 199,8 K RON | 89,5 K RON | 125,9 K RON | 254,4 K RON | 124,3 K RON | 133,8 K RON |
| Rezultat net | 1,87 M RON | 1,51 M RON | 1,26 M RON | 769,8 K RON | 763,5 K RON | 799,0 K RON | 593,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 403,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 18,39 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 18,39 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,38 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 18,46 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,69 |
| Durata încasare (zile) | 216 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 84,1 K RON | 1,95 M RON | 4,3% |
| 2020 | 14,3 K RON | 1,52 M RON | 0,9% |
| 2021 | 12,2 K RON | 1,27 M RON | 1,0% |
| 2022 | 14,8 K RON | 785,8 K RON | 1,9% |
| 2023 | 10,6 K RON | 775,3 K RON | 1,4% |
| 2024 | 42,7 K RON | 843,0 K RON | 5,1% |
| 2025 | 34,1 K RON | 628,9 K RON | 5,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,41 M RON | 1,63 M RON | 1,29 M RON | 841,2 K RON | 1,01 M RON | 1,06 M RON | 806,3 K RON | ▼ 23,9% |
| Rezultat net | 1,87 M RON | 1,51 M RON | 1,26 M RON | 769,8 K RON | 763,5 K RON | 799,0 K RON | 593,7 K RON | ▼ 25,7% |
| Total active | 1,95 M RON | 1,52 M RON | 1,27 M RON | 785,8 K RON | 775,3 K RON | 843,0 K RON | 628,9 K RON | ▼ 25,4% |
| Capitaluri proprii | 1,87 M RON | 1,51 M RON | 1,26 M RON | 771,0 K RON | 764,7 K RON | 800,2 K RON | 594,9 K RON | ▼ 25,7% |
| Datorii totale | 84,1 K RON | 14,3 K RON | 12,2 K RON | 14,8 K RON | 10,6 K RON | 42,7 K RON | 34,1 K RON | ▼ 20,3% |
| Lichiditate curentă | 23,19 | 106,56 | 104,27 | 52,93 | 73,17 | 19,67 | 18,39 | ▼ 6,5% |
| Marjă netă (%) | 77,75 | 92,54 | 97,10 | 91,51 | 75,48 | 75,39 | 73,63 | ▼ 2,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 80 | 80 | 95 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (593,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (18.39), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.