Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
IDEALMOB ART DESIGN SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Pantelimon, ORIZONTULUI, 18, 77145, CAMERA NR. 1, TARLA 73, PARCELA 740
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 800.842 RON | 800.935 RON | 654.958 RON | 142.021 RON | 145.977 RON | 841.832 RON | 127.153 RON | 714.679 RON | 261.499 RON | 580.333 RON | 266.503 RON | 343.304 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 417.589 RON | 417.589 RON | 402.692 RON | 10.867 RON | 14.897 RON | 565.301 RON | 186.342 RON | 378.959 RON | 218.805 RON | 346.588 RON | 303.357 RON | 67.542 RON | 0 RON | 92 RON | 3 |
| 2021 | 278.007 RON | 378.007 RON | 357.577 RON | 16.303 RON | 20.430 RON | 782.564 RON | 250.610 RON | 531.954 RON | 207.426 RON | 575.404 RON | 417.487 RON | 83.740 RON | 0 RON | 266 RON | 4 |
| 2022 | 559.069 RON | 968.389 RON | 813.214 RON | 146.047 RON | 155.175 RON | 498.058 RON | 240.904 RON | 257.154 RON | 353.473 RON | 144.682 RON | 205.619 RON | 44.489 RON | 0 RON | 97 RON | 4 |
| 2023 | 944.629 RON | 950.932 RON | 919.932 RON | 22.586 RON | 31.000 RON | 1.164.655 RON | 700.901 RON | 463.754 RON | 376.059 RON | 801.290 RON | 254.248 RON | 147.777 RON | 2.801 RON | 15.495 RON | 4 |
| 2024 | 1.278.325 RON | 1.282.527 RON | 1.194.518 RON | 53.730 RON | 88.009 RON | 859.337 RON | 599.039 RON | 260.298 RON | 429.789 RON | 443.208 RON | 90.750 RON | 135.773 RON | 2.801 RON | 16.461 RON | 4 |
| 2025 | 769.682 RON | 872.566 RON | 993.603 RON | −141.591 RON | −121.037 RON | 739.557 RON | 516.894 RON | 222.663 RON | 288.197 RON | 452.391 RON | 103.425 RON | 112.608 RON | 6.070 RON | 7.101 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4511 Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerţ cu alte autovehicule
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4665 Comerţ cu ridicata al mobilei de birou
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3101 — Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
Top format din 42 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.49) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−141.591 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 800,8 K RON | 417,6 K RON | 278,0 K RON | 559,1 K RON | 944,6 K RON | 1,28 M RON | 769,7 K RON |
| Venituri totale | 800,9 K RON | 417,6 K RON | 378,0 K RON | 968,4 K RON | 950,9 K RON | 1,28 M RON | 872,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 655,0 K RON | 402,7 K RON | 357,6 K RON | 813,2 K RON | 919,9 K RON | 1,19 M RON | 993,6 K RON |
| Rezultat net | 142,0 K RON | 10,9 K RON | 16,3 K RON | 146,0 K RON | 22,6 K RON | 53,7 K RON | −141,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,05 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,49 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,26 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,63 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,44 |
| Durata stocaj (zile) | 49 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,84 |
| Durata încasare (zile) | 53 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 580,3 K RON | 841,8 K RON | 68,9% |
| 2020 | 346,6 K RON | 565,3 K RON | 61,3% |
| 2021 | 575,4 K RON | 782,6 K RON | 73,5% |
| 2022 | 144,7 K RON | 498,1 K RON | 29,1% |
| 2023 | 801,3 K RON | 1,16 M RON | 68,8% |
| 2024 | 443,2 K RON | 859,3 K RON | 51,6% |
| 2025 | 452,4 K RON | 739,6 K RON | 61,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 800,8 K RON | 417,6 K RON | 278,0 K RON | 559,1 K RON | 944,6 K RON | 1,28 M RON | 769,7 K RON | ▼ 39,8% |
| Rezultat net | 142,0 K RON | 10,9 K RON | 16,3 K RON | 146,0 K RON | 22,6 K RON | 53,7 K RON | −141,6 K RON | ▼ 363,5% |
| Total active | 841,8 K RON | 565,3 K RON | 782,6 K RON | 498,1 K RON | 1,16 M RON | 859,3 K RON | 739,6 K RON | ▼ 13,9% |
| Capitaluri proprii | 261,5 K RON | 218,8 K RON | 207,4 K RON | 353,5 K RON | 376,1 K RON | 429,8 K RON | 288,2 K RON | ▼ 32,9% |
| Datorii totale | 580,3 K RON | 346,6 K RON | 575,4 K RON | 144,7 K RON | 801,3 K RON | 443,2 K RON | 452,4 K RON | ▲ 2,1% |
| Lichiditate curentă | 1,23 | 1,09 | 0,92 | 1,78 | 0,58 | 0,59 | 0,49 | ▼ 16,2% |
| Marjă netă (%) | 17,73 | 2,60 | 5,86 | 26,12 | 2,39 | 4,20 | -18,40 | ▼ 538,1% |
| Scor bonitate | 72 | 55 | 55 | 95 | 55 | 73 | 30 | ▼ 58,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,05 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.