Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SELECT FAST EQUIPMENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Geamăna, Comuna Bradu, Valea Geamăna, 14, C1, A, 1, 17, 117141
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.087.263 RON | 2.109.238 RON | 2.081.575 RON | 6.571 RON | 27.663 RON | 965.996 RON | 439.225 RON | 526.771 RON | 429.824 RON | 560.565 RON | 23.535 RON | 167.917 RON | 0 RON | 24.393 RON | 20 |
| 2020 | 2.231.084 RON | 2.286.205 RON | 1.933.509 RON | 330.235 RON | 352.696 RON | 953.227 RON | 294.333 RON | 658.894 RON | 337.006 RON | 616.221 RON | 5.725 RON | 275.837 RON | 0 RON | 0 RON | 24 |
| 2021 | 1.699.010 RON | 2.062.554 RON | 1.511.452 RON | 534.077 RON | 551.102 RON | 1.314.794 RON | 126.472 RON | 1.188.322 RON | 534.277 RON | 780.517 RON | 3.208 RON | 627.141 RON | 0 RON | 0 RON | 14 |
| 2022 | 1.705.561 RON | 1.836.068 RON | 1.594.757 RON | 223.475 RON | 241.311 RON | 813.304 RON | 134.528 RON | 678.776 RON | 223.675 RON | 589.629 RON | 77.297 RON | 395.242 RON | 0 RON | 0 RON | 12 |
| 2023 | 2.072.779 RON | 2.081.677 RON | 1.838.206 RON | 222.654 RON | 243.471 RON | 7.426.489 RON | 3.744.873 RON | 3.681.616 RON | 222.854 RON | 3.733.498 RON | 69.661 RON | 2.708.489 RON | 3.473.137 RON | 3.000 RON | 12 |
| 2024 | 2.423.019 RON | 2.893.718 RON | 2.290.434 RON | 530.367 RON | 603.284 RON | 4.799.535 RON | 3.268.584 RON | 1.530.951 RON | 530.607 RON | 1.258.894 RON | 72.771 RON | 1.396.914 RON | 3.010.034 RON | 0 RON | 14 |
| 2025 | 3.311.643 RON | 3.754.642 RON | 3.122.200 RON | 525.518 RON | 632.442 RON | 3.744.015 RON | 2.652.951 RON | 1.091.064 RON | 525.758 RON | 1.682.393 RON | 4.350 RON | 946.207 RON | 1.535.864 RON | 0 RON | 19 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (38)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5611 — Restaurante
Top format din 154 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.65) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,09 M RON | 2,23 M RON | 1,70 M RON | 1,71 M RON | 2,07 M RON | 2,42 M RON | 3,31 M RON |
| Venituri totale | 2,11 M RON | 2,29 M RON | 2,06 M RON | 1,84 M RON | 2,08 M RON | 2,89 M RON | 3,75 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,08 M RON | 1,93 M RON | 1,51 M RON | 1,59 M RON | 1,84 M RON | 2,29 M RON | 3,12 M RON |
| Rezultat net | 6,6 K RON | 330,2 K RON | 534,1 K RON | 223,5 K RON | 222,7 K RON | 530,4 K RON | 525,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,85 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,65 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,65 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,08 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,23 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 761,30 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,50 |
| Durata încasare (zile) | 104 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 560,6 K RON | 966,0 K RON | 58,0% |
| 2020 | 616,2 K RON | 953,2 K RON | 64,7% |
| 2021 | 780,5 K RON | 1,31 M RON | 59,4% |
| 2022 | 589,6 K RON | 813,3 K RON | 72,5% |
| 2023 | 3,73 M RON | 7,43 M RON | 50,3% |
| 2024 | 1,26 M RON | 4,80 M RON | 26,2% |
| 2025 | 1,68 M RON | 3,74 M RON | 44,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,09 M RON | 2,23 M RON | 1,70 M RON | 1,71 M RON | 2,07 M RON | 2,42 M RON | 3,31 M RON | ▲ 36,7% |
| Rezultat net | 6,6 K RON | 330,2 K RON | 534,1 K RON | 223,5 K RON | 222,7 K RON | 530,4 K RON | 525,5 K RON | ▼ 0,9% |
| Total active | 966,0 K RON | 953,2 K RON | 1,31 M RON | 813,3 K RON | 7,43 M RON | 4,80 M RON | 3,74 M RON | ▼ 22,0% |
| Capitaluri proprii | 429,8 K RON | 337,0 K RON | 534,3 K RON | 223,7 K RON | 222,9 K RON | 530,6 K RON | 525,8 K RON | ▼ 0,9% |
| Datorii totale | 560,6 K RON | 616,2 K RON | 780,5 K RON | 589,6 K RON | 3,73 M RON | 1,26 M RON | 1,68 M RON | ▲ 33,6% |
| Lichiditate curentă | 0,94 | 1,07 | 1,52 | 1,15 | 0,99 | 1,22 | 0,65 | ▼ 46,7% |
| Marjă netă (%) | 0,31 | 14,80 | 31,43 | 13,10 | 10,74 | 21,89 | 15,87 | ▼ 27,5% |
| Scor bonitate | 55 | 85 | 85 | 60 | 53 | 80 | 60 | ▼ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (525,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.