Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SHINE CASTING SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, FLORILOR, 3, B3, 1, 101, 77175
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 551.672 RON | 551.689 RON | 236.960 RON | 310.315 RON | 314.729 RON | 735.737 RON | 192.954 RON | 542.783 RON | 614.585 RON | 121.152 RON | 16.563 RON | 139.364 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 398.569 RON | 404.121 RON | 244.693 RON | 155.897 RON | 159.428 RON | 480.432 RON | 133.927 RON | 346.505 RON | 339.482 RON | 140.950 RON | 26.795 RON | 236.675 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 806.971 RON | 887.877 RON | 624.966 RON | 256.614 RON | 262.911 RON | 747.450 RON | 261.709 RON | 485.741 RON | 256.854 RON | 490.596 RON | 40.660 RON | 276.021 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 734.150 RON | 735.026 RON | 591.134 RON | 138.766 RON | 143.892 RON | 476.238 RON | 173.362 RON | 302.876 RON | 252.820 RON | 223.418 RON | 44.721 RON | 232.309 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 1.131.421 RON | 1.134.183 RON | 833.264 RON | 292.661 RON | 300.919 RON | 781.075 RON | 321.171 RON | 459.904 RON | 420.622 RON | 360.453 RON | 55.577 RON | 292.118 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 1.021.928 RON | 1.025.957 RON | 967.962 RON | 31.835 RON | 57.995 RON | 636.026 RON | 219.561 RON | 416.465 RON | 284.207 RON | 351.819 RON | 0 RON | 215.942 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 846.498 RON | 846.919 RON | 689.664 RON | 135.425 RON | 157.255 RON | 418.027 RON | 101.836 RON | 316.191 RON | 179.632 RON | 238.395 RON | 0 RON | 195.874 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7499 — Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Top format din 96 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 551,7 K RON | 398,6 K RON | 807,0 K RON | 734,2 K RON | 1,13 M RON | 1,02 M RON | 846,5 K RON |
| Venituri totale | 551,7 K RON | 404,1 K RON | 887,9 K RON | 735,0 K RON | 1,13 M RON | 1,03 M RON | 846,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 237,0 K RON | 244,7 K RON | 625,0 K RON | 591,1 K RON | 833,3 K RON | 968,0 K RON | 689,7 K RON |
| Rezultat net | 310,3 K RON | 155,9 K RON | 256,6 K RON | 138,8 K RON | 292,7 K RON | 31,8 K RON | 135,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,14 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,33 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,50 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,75 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,32 |
| Durata încasare (zile) | 85 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 121,2 K RON | 735,7 K RON | 16,5% |
| 2020 | 141,0 K RON | 480,4 K RON | 29,3% |
| 2021 | 490,6 K RON | 747,5 K RON | 65,6% |
| 2022 | 223,4 K RON | 476,2 K RON | 46,9% |
| 2023 | 360,5 K RON | 781,1 K RON | 46,2% |
| 2024 | 351,8 K RON | 636,0 K RON | 55,3% |
| 2025 | 238,4 K RON | 418,0 K RON | 57,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 551,7 K RON | 398,6 K RON | 807,0 K RON | 734,2 K RON | 1,13 M RON | 1,02 M RON | 846,5 K RON | ▼ 17,2% |
| Rezultat net | 310,3 K RON | 155,9 K RON | 256,6 K RON | 138,8 K RON | 292,7 K RON | 31,8 K RON | 135,4 K RON | ▲ 325,4% |
| Total active | 735,7 K RON | 480,4 K RON | 747,5 K RON | 476,2 K RON | 781,1 K RON | 636,0 K RON | 418,0 K RON | ▼ 34,3% |
| Capitaluri proprii | 614,6 K RON | 339,5 K RON | 256,9 K RON | 252,8 K RON | 420,6 K RON | 284,2 K RON | 179,6 K RON | ▼ 36,8% |
| Datorii totale | 121,2 K RON | 141,0 K RON | 490,6 K RON | 223,4 K RON | 360,5 K RON | 351,8 K RON | 238,4 K RON | ▼ 32,2% |
| Lichiditate curentă | 4,48 | 2,46 | 0,99 | 1,36 | 1,28 | 1,18 | 1,33 | ▲ 12,0% |
| Marjă netă (%) | 56,25 | 39,11 | 31,80 | 18,90 | 25,87 | 3,12 | 16,00 | ▲ 412,8% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 73 | 77 | 85 | 55 | 80 | ▲ 45,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (135,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,14 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.