Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CORALEX FORT SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, CHEIUL DAMBOVITEI, 26, 1, 4, 65, 77160, CAMERA 1, TARLA 4, PARCELA 115/4, LOT 1, LOT 166
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 297.050 RON | 297.050 RON | 257.388 RON | 36.747 RON | 39.662 RON | 50.178 RON | 7.736 RON | 42.442 RON | 36.987 RON | 13.225 RON | −367 RON | 22.764 RON | 0 RON | 34 RON | 4 |
| 2024 | 296.337 RON | 296.337 RON | 268.372 RON | 25.061 RON | 27.965 RON | 57.350 RON | 5.409 RON | 51.941 RON | 25.301 RON | 32.775 RON | 550 RON | 38.826 RON | 0 RON | 726 RON | 3 |
| 2025 | 310.099 RON | 310.186 RON | 130.366 RON | 175.870 RON | 179.820 RON | 222.508 RON | 5.371 RON | 217.137 RON | 176.110 RON | 46.545 RON | 1.390 RON | 185.907 RON | 0 RON | 147 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8121 — Activități generale de curățenie a clădirilor
Top format din 410 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 297,1 K RON | 296,3 K RON | 310,1 K RON |
| Venituri totale | 297,1 K RON | 296,3 K RON | 310,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 257,4 K RON | 268,4 K RON | 130,4 K RON |
| Rezultat net | 36,7 K RON | 25,1 K RON | 175,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 314,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,67 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,64 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,64 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,78 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 223,09 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,67 |
| Durata încasare (zile) | 219 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 13,2 K RON | 50,2 K RON | 26,4% |
| 2024 | 32,8 K RON | 57,4 K RON | 57,2% |
| 2025 | 46,5 K RON | 222,5 K RON | 20,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 297,1 K RON | 296,3 K RON | 310,1 K RON | ▲ 4,6% |
| Rezultat net | 36,7 K RON | 25,1 K RON | 175,9 K RON | ▲ 601,8% |
| Total active | 50,2 K RON | 57,4 K RON | 222,5 K RON | ▲ 288,0% |
| Capitaluri proprii | 37,0 K RON | 25,3 K RON | 176,1 K RON | ▲ 596,1% |
| Datorii totale | 13,2 K RON | 32,8 K RON | 46,5 K RON | ▲ 42,0% |
| Lichiditate curentă | 3,21 | 1,58 | 4,67 | ▲ 194,4% |
| Marjă netă (%) | 12,37 | 8,46 | 56,71 | ▲ 570,3% |
| Scor bonitate | 87 | 65 | 100 | ▲ 53,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (175,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.67), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 314,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.