Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ATUM PROPERTIES SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, UNIRII, 4, B3, 1, 4, TRONSON 3, CAMERA 1.3C
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 234.408 RON | 1.963.037 RON | 50.659 RON | 1.910.297 RON | 1.912.378 RON | 2.289.379 RON | 7.993 RON | 2.281.386 RON | 2.104.994 RON | 184.385 RON | 0 RON | 71.011 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 48.751 RON | 60.383 RON | −12.037 RON | −11.632 RON | 2.301.762 RON | 7.993 RON | 2.293.769 RON | 2.092.958 RON | 208.804 RON | 0 RON | 36.495 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 42.722 RON | 82.778 RON | 3.083 RON | 66.944 RON | 79.695 RON | 2.344.519 RON | 7.993 RON | 2.336.526 RON | 2.159.901 RON | 184.618 RON | 0 RON | 79.732 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 5,265 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 234,4 K RON | 0 RON | 42,7 K RON |
| Venituri totale | 1,96 M RON | 48,8 K RON | 82,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 50,7 K RON | 60,4 K RON | 3,1 K RON |
| Rezultat net | 1,91 M RON | −12,0 K RON | 66,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −99,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,66 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 12,66 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,64 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 12,70 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,54 |
| Durata încasare (zile) | 681 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 184,4 K RON | 2,29 M RON | 8,1% |
| 2024 | 208,8 K RON | 2,30 M RON | 9,1% |
| 2025 | 184,6 K RON | 2,34 M RON | 7,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 234,4 K RON | 0 RON | 42,7 K RON | – |
| Rezultat net | 1,91 M RON | −12,0 K RON | 66,9 K RON | ▲ 656,2% |
| Total active | 2,29 M RON | 2,30 M RON | 2,34 M RON | ▲ 1,9% |
| Capitaluri proprii | 2,10 M RON | 2,09 M RON | 2,16 M RON | ▲ 3,2% |
| Datorii totale | 184,4 K RON | 208,8 K RON | 184,6 K RON | ▼ 11,6% |
| Lichiditate curentă | 12,37 | 10,99 | 12,66 | ▲ 15,2% |
| Marjă netă (%) | 814,95 | – | 156,70 | – |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 95 | ▲ 58,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (66,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.66), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.