Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PROFESIONAL SUPORT CONSULT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, FURTUNEI, 28, 3, 61492, 6, LOT 1, PARTER, SPATIUL NR.3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 53.158 RON | 53.331 RON | 8.168 RON | 43.568 RON | 45.163 RON | 43.925 RON | 0 RON | 43.925 RON | 43.808 RON | 1.617 RON | 0 RON | 34.639 RON | 0 RON | 1.500 RON | 0 |
| 2020 | 97.070 RON | 97.421 RON | 17.622 RON | 77.080 RON | 79.799 RON | 88.065 RON | 9.998 RON | 78.067 RON | 77.320 RON | 1.066 RON | 0 RON | 570 RON | 9.679 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 117.139 RON | 125.953 RON | 22.828 RON | 99.574 RON | 103.125 RON | 105.397 RON | 4.999 RON | 100.398 RON | 99.814 RON | 903 RON | 0 RON | 37.502 RON | 4.680 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 103.912 RON | 108.811 RON | 40.018 RON | 66.200 RON | 68.793 RON | 73.468 RON | 0 RON | 73.468 RON | 66.540 RON | 6.928 RON | 0 RON | 20.993 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 103.457 RON | 103.734 RON | 19.679 RON | 71.451 RON | 84.055 RON | 71.791 RON | 0 RON | 71.791 RON | 71.791 RON | 0 RON | 0 RON | 563 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 216.225 RON | 216.318 RON | 15.470 RON | 171.117 RON | 200.848 RON | 267.481 RON | 0 RON | 267.481 RON | 171.477 RON | 96.004 RON | 265 RON | 117.548 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 212.211 RON | 213.128 RON | 47.540 RON | 141.725 RON | 165.588 RON | 273.968 RON | 0 RON | 273.968 RON | 142.085 RON | 131.883 RON | 0 RON | 130.980 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (25)
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 7752 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Top format din 3,302 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 53,2 K RON | 97,1 K RON | 117,1 K RON | 103,9 K RON | 103,5 K RON | 216,2 K RON | 212,2 K RON |
| Venituri totale | 53,3 K RON | 97,4 K RON | 126,0 K RON | 108,8 K RON | 103,7 K RON | 216,3 K RON | 213,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 8,2 K RON | 17,6 K RON | 22,8 K RON | 40,0 K RON | 19,7 K RON | 15,5 K RON | 47,5 K RON |
| Rezultat net | 43,6 K RON | 77,1 K RON | 99,6 K RON | 66,2 K RON | 71,5 K RON | 171,1 K RON | 141,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 229,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,08 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,08 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,08 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,08 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,62 |
| Durata încasare (zile) | 225 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,6 K RON | 43,9 K RON | 3,7% |
| 2020 | 1,1 K RON | 88,1 K RON | 1,2% |
| 2021 | 903 RON | 105,4 K RON | 0,9% |
| 2022 | 6,9 K RON | 73,5 K RON | 9,4% |
| 2023 | 0 RON | 71,8 K RON | 0,0% |
| 2024 | 96,0 K RON | 267,5 K RON | 35,9% |
| 2025 | 131,9 K RON | 274,0 K RON | 48,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 53,2 K RON | 97,1 K RON | 117,1 K RON | 103,9 K RON | 103,5 K RON | 216,2 K RON | 212,2 K RON | ▼ 1,9% |
| Rezultat net | 43,6 K RON | 77,1 K RON | 99,6 K RON | 66,2 K RON | 71,5 K RON | 171,1 K RON | 141,7 K RON | ▼ 17,2% |
| Total active | 43,9 K RON | 88,1 K RON | 105,4 K RON | 73,5 K RON | 71,8 K RON | 267,5 K RON | 274,0 K RON | ▲ 2,4% |
| Capitaluri proprii | 43,8 K RON | 77,3 K RON | 99,8 K RON | 66,5 K RON | 71,8 K RON | 171,5 K RON | 142,1 K RON | ▼ 17,1% |
| Datorii totale | 1,6 K RON | 1,1 K RON | 903 RON | 6,9 K RON | 0 RON | 96,0 K RON | 131,9 K RON | ▲ 37,4% |
| Lichiditate curentă | 27,16 | 73,23 | 111,18 | 10,60 | – | 2,79 | 2,08 | ▼ 25,4% |
| Marjă netă (%) | 81,96 | 79,41 | 85,00 | 63,71 | 69,06 | 79,14 | 66,78 | ▼ 15,6% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 80 | 67 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (141,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.08), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 229,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.