Publicitate

RAIMARELA S.R.L.

CUI: 36285626 J2016009264408 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36285626
Cod înmatriculare J2016009264408
EUID ROONRC.J2016009264408
Data înmatriculării 2016-07-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, GHERGHIŢEI, 8C, 22514, 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: GHERGHIŢEI
Număr: 8C
Cod poștal: 22514

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 50.725 RON 50.725 RON 29.562 RON 20.656 RON 21.163 RON 87.381 RON 0 RON 87.381 RON 3.084 RON 84.297 RON 24.140 RON 26.460 RON 0 RON 0 RON 1
2024 251.334 RON 251.341 RON 156.812 RON 92.016 RON 94.529 RON 113.296 RON 46.608 RON 66.688 RON 95.100 RON 18.196 RON 0 RON 58.672 RON 0 RON 0 RON 1
2025 397.725 RON 397.728 RON 278.687 RON 115.064 RON 119.041 RON 266.934 RON 34.708 RON 232.226 RON 116.104 RON 150.830 RON 2.377 RON 179.466 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

DULUGEAC VIRGIL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (46)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,158 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
397,7 K RON
Rezultat Net 2025
115,1 K RON
Total Active 2025
266,9 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 50,7 K RON 251,3 K RON 397,7 K RON
Venituri totale 50,7 K RON 251,3 K RON 397,7 K RON
Cheltuieli totale 29,6 K RON 156,8 K RON 278,7 K RON
Rezultat net 20,7 K RON 92,0 K RON 115,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 580,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,54 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,52 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,33 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,77 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate34,7 K RON (13%)
Active circulante232,2 K RON (87%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,4 K RON
Creanțe179,5 K RON
Numerar50,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 167,32
Durata stocaj (zile) 2
Rotație creanțe (ori/an) 2,22
Durata încasare (zile) 165

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
29,9%
Marjă netă
28,9%
ROA
43,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 84,3 K RON 87,4 K RON 96,5%
2024 18,2 K RON 113,3 K RON 16,1%
2025 150,8 K RON 266,9 K RON 56,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 50,7 K RON 251,3 K RON 397,7 K RON ▲ 58,2%
Rezultat net 20,7 K RON 92,0 K RON 115,1 K RON ▲ 25,0%
Total active 87,4 K RON 113,3 K RON 266,9 K RON ▲ 135,6%
Capitaluri proprii 3,1 K RON 95,1 K RON 116,1 K RON ▲ 22,1%
Datorii totale 84,3 K RON 18,2 K RON 150,8 K RON ▲ 728,9%
Lichiditate curentă 1,04 3,67 1,54 ▼ 58,0%
Marjă netă (%) 40,72 36,61 28,93 ▼ 21,0%
Scor bonitate 60 100 85 ▼ 15,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (115,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 580,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate