Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DVO TOTAL PRESTIGE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, FILDEŞULUI, 4, B6, 1, 6, 31652, 3, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 94.270 RON | 94.271 RON | 3.521 RON | 87.923 RON | 90.750 RON | 173.071 RON | 0 RON | 173.071 RON | 162.654 RON | 10.417 RON | 0 RON | 15.966 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 57.194 RON | 57.194 RON | 24.855 RON | 30.623 RON | 32.339 RON | 279.249 RON | 83.458 RON | 195.791 RON | 193.277 RON | 85.972 RON | 0 RON | 20.966 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 121.474 RON | 131.103 RON | 39.934 RON | 87.597 RON | 91.169 RON | 333.736 RON | 66.313 RON | 267.423 RON | 280.874 RON | 52.862 RON | 0 RON | 65.136 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 160.275 RON | 160.276 RON | 67.634 RON | 90.033 RON | 92.642 RON | 414.205 RON | 38.738 RON | 375.467 RON | 370.907 RON | 43.298 RON | 0 RON | 29.636 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 224.325 RON | 224.328 RON | 154.356 RON | 67.773 RON | 69.972 RON | 87.877 RON | 15.174 RON | 72.703 RON | 68.013 RON | 19.864 RON | 390 RON | 50.436 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 218.880 RON | 218.880 RON | 119.270 RON | 97.684 RON | 99.610 RON | 151.729 RON | 0 RON | 151.729 RON | 140.697 RON | 11.032 RON | 0 RON | 52.689 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 190.200 RON | 191.645 RON | 81.973 RON | 107.793 RON | 109.672 RON | 192.831 RON | 0 RON | 192.831 RON | 108.033 RON | 84.798 RON | 0 RON | 183.493 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4341 — Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Top format din 57 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 94,3 K RON | 57,2 K RON | 121,5 K RON | 160,3 K RON | 224,3 K RON | 218,9 K RON | 190,2 K RON |
| Venituri totale | 94,3 K RON | 57,2 K RON | 131,1 K RON | 160,3 K RON | 224,3 K RON | 218,9 K RON | 191,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 3,5 K RON | 24,9 K RON | 39,9 K RON | 67,6 K RON | 154,4 K RON | 119,3 K RON | 82,0 K RON |
| Rezultat net | 87,9 K RON | 30,6 K RON | 87,6 K RON | 90,0 K RON | 67,8 K RON | 97,7 K RON | 107,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 254,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,27 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,27 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,11 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,27 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,04 |
| Durata încasare (zile) | 352 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 10,4 K RON | 173,1 K RON | 6,0% |
| 2020 | 86,0 K RON | 279,2 K RON | 30,8% |
| 2021 | 52,9 K RON | 333,7 K RON | 15,8% |
| 2022 | 43,3 K RON | 414,2 K RON | 10,5% |
| 2023 | 19,9 K RON | 87,9 K RON | 22,6% |
| 2024 | 11,0 K RON | 151,7 K RON | 7,3% |
| 2025 | 84,8 K RON | 192,8 K RON | 44,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 94,3 K RON | 57,2 K RON | 121,5 K RON | 160,3 K RON | 224,3 K RON | 218,9 K RON | 190,2 K RON | ▼ 13,1% |
| Rezultat net | 87,9 K RON | 30,6 K RON | 87,6 K RON | 90,0 K RON | 67,8 K RON | 97,7 K RON | 107,8 K RON | ▲ 10,3% |
| Total active | 173,1 K RON | 279,2 K RON | 333,7 K RON | 414,2 K RON | 87,9 K RON | 151,7 K RON | 192,8 K RON | ▲ 27,1% |
| Capitaluri proprii | 162,7 K RON | 193,3 K RON | 280,9 K RON | 370,9 K RON | 68,0 K RON | 140,7 K RON | 108,0 K RON | ▼ 23,2% |
| Datorii totale | 10,4 K RON | 86,0 K RON | 52,9 K RON | 43,3 K RON | 19,9 K RON | 11,0 K RON | 84,8 K RON | ▲ 668,7% |
| Lichiditate curentă | 16,61 | 2,28 | 5,06 | 8,67 | 3,66 | 13,75 | 2,27 | ▼ 83,5% |
| Marjă netă (%) | 93,27 | 53,54 | 72,11 | 56,17 | 30,21 | 44,63 | 56,67 | ▲ 27,0% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 100 | 100 | 87 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (107,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.27), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 254,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.