Publicitate

MABCO ENGINEERING S.R.L.

CUI: 34077386 J2016014289401 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 34077386
Cod înmatriculare J2016014289401
EUID ROONRC.J2016014289401
Data înmatriculării 2016-10-31
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, GÂRLENI, 11, C45, A, 2, 15, 61652, 6

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 6
Sector: 6
Stradă: GÂRLENI
Număr: 11
Bloc: C45
Scară: A
Etaj: 2
Apartament: 15
Cod poștal: 61652

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 57.478 RON 57.478 RON 54.794 RON 1.513 RON 2.684 RON 48.874 RON 3.020 RON 45.854 RON 41.025 RON 7.849 RON 0 RON 33.949 RON 0 RON 0 RON 1
2024 23.911 RON 69.903 RON 40.848 RON 22.800 RON 29.055 RON 74.838 RON 3.194 RON 71.644 RON 55.674 RON 19.164 RON 0 RON 49.840 RON 0 RON 0 RON 0
2025 64.999 RON 64.999 RON 40.934 RON 19.534 RON 24.065 RON 99.159 RON 5.359 RON 93.800 RON 19.774 RON 79.385 RON 0 RON 65.462 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

COSTACHE MARIUS-BOGDAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4,605 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 80.1% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
65,0 K RON
Rezultat Net 2025
19,5 K RON
Total Active 2025
99,2 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 57,5 K RON 23,9 K RON 65,0 K RON
Venituri totale 57,5 K RON 69,9 K RON 65,0 K RON
Cheltuieli totale 54,8 K RON 40,8 K RON 40,9 K RON
Rezultat net 1,5 K RON 22,8 K RON 19,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 56,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,18 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,18 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,36 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,25 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate5,4 K RON (5.4%)
Active circulante93,8 K RON (94.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe65,5 K RON
Numerar28,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,99
Durata încasare (zile) 368

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
37,0%
Marjă netă
30,1%
ROA
19,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 7,8 K RON 48,9 K RON 16,1%
2024 19,2 K RON 74,8 K RON 25,6%
2025 79,4 K RON 99,2 K RON 80,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 57,5 K RON 23,9 K RON 65,0 K RON ▲ 171,8%
Rezultat net 1,5 K RON 22,8 K RON 19,5 K RON ▼ 14,3%
Total active 48,9 K RON 74,8 K RON 99,2 K RON ▲ 32,5%
Capitaluri proprii 41,0 K RON 55,7 K RON 19,8 K RON ▼ 64,5%
Datorii totale 7,8 K RON 19,2 K RON 79,4 K RON ▲ 314,2%
Lichiditate curentă 5,84 3,74 1,18 ▼ 68,4%
Marjă netă (%) 2,63 95,35 30,05 ▼ 68,5%
Scor bonitate 77 87 67 ▼ 23,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (19,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Grad de îndatorare de 80.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate