Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DAVIRA SOLUTIONS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, NICOLAE TITULESCU, 3, A1, 1, 8, 58, 11131, 1, CAMERA4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 288.810 RON | 288.945 RON | 38.672 RON | 247.384 RON | 250.273 RON | 337.023 RON | 165 RON | 336.858 RON | 304.623 RON | 32.400 RON | 0 RON | 26.604 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 305.532 RON | 305.943 RON | 37.341 RON | 265.696 RON | 268.602 RON | 294.467 RON | 79 RON | 294.388 RON | 265.937 RON | 28.530 RON | 393 RON | 228.801 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 362.782 RON | 362.816 RON | 36.083 RON | 323.540 RON | 326.733 RON | 423.254 RON | 0 RON | 423.254 RON | 391.713 RON | 31.541 RON | 0 RON | 39.745 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 397.985 RON | 400.563 RON | 49.875 RON | 346.763 RON | 350.688 RON | 389.285 RON | 2.533 RON | 386.752 RON | 347.003 RON | 42.282 RON | 0 RON | 297.128 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 420.426 RON | 428.494 RON | 48.127 RON | 376.725 RON | 380.367 RON | 528.910 RON | 1.664 RON | 527.246 RON | 467.626 RON | 61.284 RON | 0 RON | 36.347 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 430.489 RON | 443.138 RON | 68.152 RON | 361.956 RON | 374.986 RON | 426.878 RON | 796 RON | 426.082 RON | 362.196 RON | 64.682 RON | 0 RON | 313.706 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 436.374 RON | 445.191 RON | 85.357 RON | 346.733 RON | 359.834 RON | 439.193 RON | 2.810 RON | 436.383 RON | 346.973 RON | 92.220 RON | 0 RON | 298.744 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 3,327 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 288,8 K RON | 305,5 K RON | 362,8 K RON | 398,0 K RON | 420,4 K RON | 430,5 K RON | 436,4 K RON |
| Venituri totale | 288,9 K RON | 305,9 K RON | 362,8 K RON | 400,6 K RON | 428,5 K RON | 443,1 K RON | 445,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 38,7 K RON | 37,3 K RON | 36,1 K RON | 49,9 K RON | 48,1 K RON | 68,2 K RON | 85,4 K RON |
| Rezultat net | 247,4 K RON | 265,7 K RON | 323,5 K RON | 346,8 K RON | 376,7 K RON | 362,0 K RON | 346,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 484,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,73 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,73 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,49 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,76 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,46 |
| Durata încasare (zile) | 250 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 32,4 K RON | 337,0 K RON | 9,6% |
| 2020 | 28,5 K RON | 294,5 K RON | 9,7% |
| 2021 | 31,5 K RON | 423,3 K RON | 7,5% |
| 2022 | 42,3 K RON | 389,3 K RON | 10,9% |
| 2023 | 61,3 K RON | 528,9 K RON | 11,6% |
| 2024 | 64,7 K RON | 426,9 K RON | 15,2% |
| 2025 | 92,2 K RON | 439,2 K RON | 21,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 288,8 K RON | 305,5 K RON | 362,8 K RON | 398,0 K RON | 420,4 K RON | 430,5 K RON | 436,4 K RON | ▲ 1,4% |
| Rezultat net | 247,4 K RON | 265,7 K RON | 323,5 K RON | 346,8 K RON | 376,7 K RON | 362,0 K RON | 346,7 K RON | ▼ 4,2% |
| Total active | 337,0 K RON | 294,5 K RON | 423,3 K RON | 389,3 K RON | 528,9 K RON | 426,9 K RON | 439,2 K RON | ▲ 2,9% |
| Capitaluri proprii | 304,6 K RON | 265,9 K RON | 391,7 K RON | 347,0 K RON | 467,6 K RON | 362,2 K RON | 347,0 K RON | ▼ 4,2% |
| Datorii totale | 32,4 K RON | 28,5 K RON | 31,5 K RON | 42,3 K RON | 61,3 K RON | 64,7 K RON | 92,2 K RON | ▲ 42,6% |
| Lichiditate curentă | 10,40 | 10,32 | 13,42 | 9,15 | 8,60 | 6,59 | 4,73 | ▼ 28,2% |
| Marjă netă (%) | 85,66 | 86,96 | 89,18 | 87,13 | 89,61 | 84,08 | 79,46 | ▼ 5,5% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | 95 | 95 | 80 | 80 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (346,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.73), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 484,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.