Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BUSINESS ERHOTEL SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, CPT. ALEXANDRU ŞERBĂNESCU, 27, 14283, 1, HOTEL ERBAS, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 12.861.747 RON | 12.964.516 RON | 11.797.208 RON | 1.026.172 RON | 1.167.308 RON | 2.413.419 RON | 188.524 RON | 2.224.895 RON | 1.367.008 RON | 930.619 RON | 62.371 RON | 697.560 RON | 123.226 RON | 7.434 RON | 38 |
| 2024 | 14.140.206 RON | 14.194.526 RON | 13.579.015 RON | 528.425 RON | 615.511 RON | 2.892.239 RON | 204.690 RON | 2.687.549 RON | 1.895.433 RON | 897.138 RON | 81.210 RON | 851.326 RON | 106.229 RON | 6.561 RON | 42 |
| 2025 | 15.244.133 RON | 15.363.537 RON | 14.587.590 RON | 672.178 RON | 775.947 RON | 2.682.814 RON | 234.840 RON | 2.447.974 RON | 722.428 RON | 1.888.764 RON | 65.680 RON | 329.231 RON | 89.232 RON | 17.610 RON | 42 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8690 Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
- 9313 Activități ale centrelor de fitness
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9601 Spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană
- 9604 Activităţi de întreţinere corporală
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Top format din 456 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,86 M RON | 14,14 M RON | 15,24 M RON |
| Venituri totale | 12,96 M RON | 14,19 M RON | 15,36 M RON |
| Cheltuieli totale | 11,80 M RON | 13,58 M RON | 14,59 M RON |
| Rezultat net | 1,03 M RON | 528,4 K RON | 672,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 16,46 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,30 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,26 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,09 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 232,10 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 46,30 |
| Durata încasare (zile) | 8 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 930,6 K RON | 2,41 M RON | 38,6% |
| 2024 | 897,1 K RON | 2,89 M RON | 31,0% |
| 2025 | 1,89 M RON | 2,68 M RON | 70,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,86 M RON | 14,14 M RON | 15,24 M RON | ▲ 7,8% |
| Rezultat net | 1,03 M RON | 528,4 K RON | 672,2 K RON | ▲ 27,2% |
| Total active | 2,41 M RON | 2,89 M RON | 2,68 M RON | ▼ 7,2% |
| Capitaluri proprii | 1,37 M RON | 1,90 M RON | 722,4 K RON | ▼ 61,9% |
| Datorii totale | 930,6 K RON | 897,1 K RON | 1,89 M RON | ▲ 110,5% |
| Lichiditate curentă | 2,39 | 3,00 | 1,30 | ▼ 56,7% |
| Marjă netă (%) | 7,98 | 3,74 | 4,41 | ▲ 17,9% |
| Scor bonitate | 82 | 85 | 65 | ▼ 23,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (672,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 16,46 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.