Publicitate

MONTIN CONSINSTAL SRL

CUI: 36958285 J2017000130299 SRL Prahova, Municipiul Ploieşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36958285
Cod înmatriculare J2017000130299
EUID ROONRC.J2017000130299
Data înmatriculării 2017-01-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 7 angajați

Adresă

România, Prahova, Municipiul Ploieşti, POLIGONULUI, 3, 100070, construcția C1-sediu administrativ

Țară: România
Județ: Prahova
Localitate: Municipiul Ploieşti
Stradă: POLIGONULUI
Număr: 3
Cod poștal: 100070
Completare adresă: construcția C1-sediu administrativ

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.467.049 RON 1.468.461 RON 1.309.532 RON 144.253 RON 158.929 RON 1.181.612 RON 840.737 RON 340.875 RON −90.432 RON 1.272.044 RON 0 RON 306.177 RON 0 RON 0 RON 8
2024 2.404.466 RON 2.405.579 RON 2.066.828 RON 276.388 RON 338.751 RON 2.022.198 RON 762.535 RON 1.259.663 RON 185.955 RON 1.836.243 RON 0 RON 1.249.273 RON 0 RON 0 RON 7
2025 3.003.255 RON 3.003.485 RON 1.707.203 RON 1.111.179 RON 1.296.282 RON 3.806.090 RON 1.057.259 RON 2.748.831 RON 1.501.489 RON 2.304.601 RON 0 RON 2.735.720 RON 0 RON 0 RON 7

Reprezentanți și administratori (1)

LUPU NICOLAE
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (49)

Lideri din domeniu

Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 72 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
3,00 M RON
Rezultat Net 2025
1,11 M RON
Total Active 2025
3,81 M RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,47 M RON 2,40 M RON 3,00 M RON
Venituri totale 1,47 M RON 2,41 M RON 3,00 M RON
Cheltuieli totale 1,31 M RON 2,07 M RON 1,71 M RON
Rezultat net 144,3 K RON 276,4 K RON 1,11 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,83 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,19 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,19 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,65 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,06 M RON (27.8%)
Active circulante2,75 M RON (72.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe2,74 M RON
Numerar13,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,10
Durata încasare (zile) 333

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
43,2%
Marjă netă
37,0%
ROA
29,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,27 M RON 1,18 M RON 107,7%
2024 1,84 M RON 2,02 M RON 90,8%
2025 2,30 M RON 3,81 M RON 60,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,47 M RON 2,40 M RON 3,00 M RON ▲ 24,9%
Rezultat net 144,3 K RON 276,4 K RON 1,11 M RON ▲ 302,0%
Total active 1,18 M RON 2,02 M RON 3,81 M RON ▲ 88,2%
Capitaluri proprii −90,4 K RON 186,0 K RON 1,50 M RON ▲ 707,4%
Datorii totale 1,27 M RON 1,84 M RON 2,30 M RON ▲ 25,5%
Lichiditate curentă 0,27 0,69 1,19 ▲ 73,9%
Marjă netă (%) 9,83 11,49 37,00 ▲ 222,0%
Scor bonitate 37 66 85 ▲ 28,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,11 M RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,83 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate