Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
STEFAN CARGO EUROTRANSPORT SRL
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, POIENIŢEI, 20 C, 435700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 197.583 RON | 197.660 RON | 68.686 RON | 126.998 RON | 128.974 RON | 146.308 RON | 19.910 RON | 126.398 RON | 127.198 RON | 19.110 RON | 0 RON | 58.118 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 904.066 RON | 908.125 RON | 532.375 RON | 366.710 RON | 375.750 RON | 681.059 RON | 125.924 RON | 555.135 RON | 493.908 RON | 187.151 RON | 0 RON | 243.464 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 502.316 RON | 506.076 RON | 313.966 RON | 187.087 RON | 192.110 RON | 746.672 RON | 89.277 RON | 657.395 RON | 680.995 RON | 65.677 RON | 0 RON | 268.547 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 366.395 RON | 373.223 RON | 268.223 RON | 101.336 RON | 105.000 RON | 710.635 RON | 53.022 RON | 657.613 RON | 632.331 RON | 78.304 RON | 0 RON | 285.489 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 417.471 RON | 431.881 RON | 200.232 RON | 218.693 RON | 231.649 RON | 1.073.028 RON | 759.247 RON | 313.781 RON | 851.024 RON | 222.004 RON | 0 RON | 237.902 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 479.475 RON | 481.191 RON | 320.749 RON | 149.935 RON | 160.442 RON | 1.816.090 RON | 1.407.394 RON | 408.696 RON | 1.000.959 RON | 815.131 RON | 0 RON | 251.546 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,175 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.5) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 197,6 K RON | 904,1 K RON | 502,3 K RON | 366,4 K RON | 417,5 K RON | 479,5 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 197,7 K RON | 908,1 K RON | 506,1 K RON | 373,2 K RON | 431,9 K RON | 481,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 68,7 K RON | 532,4 K RON | 314,0 K RON | 268,2 K RON | 200,2 K RON | 320,7 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | 127,0 K RON | 366,7 K RON | 187,1 K RON | 101,3 K RON | 218,7 K RON | 149,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 601,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,50 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,50 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,19 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,23 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,91 |
| Durata încasare (zile) | 192 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 200 RON | 0,0% |
| 2020 | 19,1 K RON | 146,3 K RON | 13,1% |
| 2021 | 187,2 K RON | 681,1 K RON | 27,5% |
| 2022 | 65,7 K RON | 746,7 K RON | 8,8% |
| 2023 | 78,3 K RON | 710,6 K RON | 11,0% |
| 2024 | 222,0 K RON | 1,07 M RON | 20,7% |
| 2025 | 815,1 K RON | 1,82 M RON | 44,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 197,6 K RON | 904,1 K RON | 502,3 K RON | 366,4 K RON | 417,5 K RON | 479,5 K RON | ▲ 14,9% |
| Rezultat net | 0 RON | 127,0 K RON | 366,7 K RON | 187,1 K RON | 101,3 K RON | 218,7 K RON | 149,9 K RON | ▼ 31,4% |
| Total active | 200 RON | 146,3 K RON | 681,1 K RON | 746,7 K RON | 710,6 K RON | 1,07 M RON | 1,82 M RON | ▲ 69,2% |
| Capitaluri proprii | 200 RON | 127,2 K RON | 493,9 K RON | 681,0 K RON | 632,3 K RON | 851,0 K RON | 1,00 M RON | ▲ 17,6% |
| Datorii totale | 0 RON | 19,1 K RON | 187,2 K RON | 65,7 K RON | 78,3 K RON | 222,0 K RON | 815,1 K RON | ▲ 267,2% |
| Lichiditate curentă | – | 6,61 | 2,97 | 10,01 | 8,40 | 1,41 | 0,50 | ▼ 64,5% |
| Marjă netă (%) | – | 64,28 | 40,56 | 37,24 | 27,66 | 52,39 | 31,27 | ▼ 40,3% |
| Scor bonitate | 47 | 87 | 95 | 87 | 80 | 85 | 70 | ▼ 17,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (149,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 601,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.