Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SOREAN GLC CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, 10A, 307160, DJ 691, FOSTA FERMA AVICOLA, POZITIA B3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 385.293 RON | 385.293 RON | 43.447 RON | 337.993 RON | 341.846 RON | 382.898 RON | 0 RON | 382.898 RON | 338.233 RON | 44.665 RON | 0 RON | 367.477 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 434.301 RON | 434.301 RON | 49.533 RON | 380.710 RON | 384.768 RON | 459.343 RON | 0 RON | 459.343 RON | 380.950 RON | 78.393 RON | 0 RON | 456.779 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 347.725 RON | 347.725 RON | 51.076 RON | 293.241 RON | 296.649 RON | 341.352 RON | 0 RON | 341.352 RON | 293.481 RON | 47.871 RON | 0 RON | 327.631 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 379.131 RON | 379.131 RON | 48.368 RON | 327.048 RON | 330.763 RON | 380.215 RON | 2.813 RON | 377.402 RON | 327.288 RON | 52.927 RON | 0 RON | 376.376 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 459.957 RON | 459.957 RON | 82.004 RON | 320.756 RON | 377.953 RON | 407.933 RON | 27.927 RON | 380.006 RON | 320.996 RON | 86.937 RON | 0 RON | 365.991 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 448.167 RON | 448.167 RON | 92.204 RON | 299.057 RON | 355.963 RON | 399.991 RON | 22.677 RON | 377.314 RON | 299.297 RON | 100.694 RON | 0 RON | 373.598 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 358.455 RON | 358.455 RON | 92.804 RON | 259.098 RON | 265.651 RON | 376.707 RON | 19.007 RON | 357.700 RON | 259.338 RON | 117.369 RON | 0 RON | 332.358 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Top format din 367 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 385,3 K RON | 434,3 K RON | 347,7 K RON | 379,1 K RON | 460,0 K RON | 448,2 K RON | 358,5 K RON |
| Venituri totale | 385,3 K RON | 434,3 K RON | 347,7 K RON | 379,1 K RON | 460,0 K RON | 448,2 K RON | 358,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 43,4 K RON | 49,5 K RON | 51,1 K RON | 48,4 K RON | 82,0 K RON | 92,2 K RON | 92,8 K RON |
| Rezultat net | 338,0 K RON | 380,7 K RON | 293,2 K RON | 327,0 K RON | 320,8 K RON | 299,1 K RON | 259,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 410,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,05 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,05 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,22 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,21 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,08 |
| Durata încasare (zile) | 338 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 44,7 K RON | 382,9 K RON | 11,7% |
| 2020 | 78,4 K RON | 459,3 K RON | 17,1% |
| 2021 | 47,9 K RON | 341,4 K RON | 14,0% |
| 2022 | 52,9 K RON | 380,2 K RON | 13,9% |
| 2023 | 86,9 K RON | 407,9 K RON | 21,3% |
| 2024 | 100,7 K RON | 400,0 K RON | 25,2% |
| 2025 | 117,4 K RON | 376,7 K RON | 31,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 385,3 K RON | 434,3 K RON | 347,7 K RON | 379,1 K RON | 460,0 K RON | 448,2 K RON | 358,5 K RON | ▼ 20,0% |
| Rezultat net | 338,0 K RON | 380,7 K RON | 293,2 K RON | 327,0 K RON | 320,8 K RON | 299,1 K RON | 259,1 K RON | ▼ 13,4% |
| Total active | 382,9 K RON | 459,3 K RON | 341,4 K RON | 380,2 K RON | 407,9 K RON | 400,0 K RON | 376,7 K RON | ▼ 5,8% |
| Capitaluri proprii | 338,2 K RON | 381,0 K RON | 293,5 K RON | 327,3 K RON | 321,0 K RON | 299,3 K RON | 259,3 K RON | ▼ 13,4% |
| Datorii totale | 44,7 K RON | 78,4 K RON | 47,9 K RON | 52,9 K RON | 86,9 K RON | 100,7 K RON | 117,4 K RON | ▲ 16,6% |
| Lichiditate curentă | 8,57 | 5,86 | 7,13 | 7,13 | 4,37 | 3,75 | 3,05 | ▼ 18,7% |
| Marjă netă (%) | 87,72 | 87,66 | 84,33 | 86,26 | 69,74 | 66,73 | 72,28 | ▲ 8,3% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | 95 | 87 | 80 | 80 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (259,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.05), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 410,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.