Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BVD PARTY S.R.L.-D.
Date generale
Adresă
România, Sălaj, Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, TUDOR VLADIMIRESCU, 47, 1, 455300
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 86.212 RON | 112.396 RON | 105.306 RON | 6.319 RON | 7.090 RON | 184.003 RON | 178.524 RON | 5.479 RON | 137.635 RON | 46.368 RON | 0 RON | 72 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 9.565 RON | 44.660 RON | 84.147 RON | −39.587 RON | −39.487 RON | 185.706 RON | 180.280 RON | 5.426 RON | 98.048 RON | 87.658 RON | 0 RON | 72 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 51.330 RON | 81.444 RON | 51.835 RON | 29.609 RON | 29.609 RON | 193.550 RON | 162.669 RON | 30.881 RON | 127.656 RON | 65.894 RON | 0 RON | 30.186 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 40.135 RON | 40.135 RON | 71.016 RON | −31.016 RON | −30.881 RON | 175.747 RON | 145.058 RON | 30.689 RON | 96.640 RON | 79.107 RON | 0 RON | 30.186 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 64.660 RON | 64.665 RON | 73.890 RON | −9.716 RON | −9.225 RON | 140.753 RON | 128.914 RON | 11.839 RON | 86.924 RON | 53.829 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 63.719 RON | 63.719 RON | 72.663 RON | −9.569 RON | −8.944 RON | 131.588 RON | 112.904 RON | 18.684 RON | 77.355 RON | 54.233 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 69.410 RON | 69.410 RON | 80.289 RON | −11.560 RON | −10.879 RON | 120.592 RON | 96.893 RON | 23.699 RON | 65.795 RON | 54.797 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.43) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−11.560 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 86,2 K RON | 9,6 K RON | 51,3 K RON | 40,1 K RON | 64,7 K RON | 63,7 K RON | 69,4 K RON |
| Venituri totale | 112,4 K RON | 44,7 K RON | 81,4 K RON | 40,1 K RON | 64,7 K RON | 63,7 K RON | 69,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 105,3 K RON | 84,1 K RON | 51,8 K RON | 71,0 K RON | 73,9 K RON | 72,7 K RON | 80,3 K RON |
| Rezultat net | 6,3 K RON | −39,6 K RON | 29,6 K RON | −31,0 K RON | −9,7 K RON | −9,6 K RON | −11,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 65,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,43 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,43 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,43 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,20 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 46,4 K RON | 184,0 K RON | 25,2% |
| 2020 | 87,7 K RON | 185,7 K RON | 47,2% |
| 2021 | 65,9 K RON | 193,6 K RON | 34,0% |
| 2022 | 79,1 K RON | 175,7 K RON | 45,0% |
| 2023 | 53,8 K RON | 140,8 K RON | 38,2% |
| 2024 | 54,2 K RON | 131,6 K RON | 41,2% |
| 2025 | 54,8 K RON | 120,6 K RON | 45,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 86,2 K RON | 9,6 K RON | 51,3 K RON | 40,1 K RON | 64,7 K RON | 63,7 K RON | 69,4 K RON | ▲ 8,9% |
| Rezultat net | 6,3 K RON | −39,6 K RON | 29,6 K RON | −31,0 K RON | −9,7 K RON | −9,6 K RON | −11,6 K RON | ▼ 20,8% |
| Total active | 184,0 K RON | 185,7 K RON | 193,6 K RON | 175,7 K RON | 140,8 K RON | 131,6 K RON | 120,6 K RON | ▼ 8,4% |
| Capitaluri proprii | 137,6 K RON | 98,0 K RON | 127,7 K RON | 96,6 K RON | 86,9 K RON | 77,4 K RON | 65,8 K RON | ▼ 14,9% |
| Datorii totale | 46,4 K RON | 87,7 K RON | 65,9 K RON | 79,1 K RON | 53,8 K RON | 54,2 K RON | 54,8 K RON | ▲ 1,0% |
| Lichiditate curentă | 0,12 | 0,06 | 0,47 | 0,39 | 0,22 | 0,34 | 0,43 | ▲ 25,5% |
| Marjă netă (%) | 7,33 | -413,87 | 57,68 | -77,28 | -15,03 | -15,02 | -16,65 | ▼ 10,9% |
| Scor bonitate | 60 | 35 | 78 | 35 | 50 | 50 | 50 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.