Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
THE GOOD AGENCY SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Poet Panait Cerna, 9, M8, 1, 3, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 224.620 RON | 224.620 RON | 67.480 RON | 154.894 RON | 157.140 RON | 171.935 RON | 0 RON | 171.935 RON | 169.650 RON | 2.285 RON | 0 RON | 109.739 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 47.702 RON | 47.702 RON | 82.179 RON | −35.953 RON | −34.477 RON | 133.440 RON | 0 RON | 133.440 RON | 133.697 RON | −257 RON | 127 RON | 128.063 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 10.687 RON | 10.687 RON | 22.451 RON | −12.085 RON | −11.764 RON | 129.373 RON | 0 RON | 129.373 RON | 121.612 RON | 7.761 RON | 476 RON | 127.218 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 126.996 RON | 126.996 RON | 75.912 RON | 47.365 RON | 51.084 RON | 210.910 RON | 0 RON | 210.910 RON | 168.552 RON | 42.358 RON | 1.152 RON | 196.742 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 115.778 RON | 115.778 RON | 80.100 RON | 35.678 RON | 35.678 RON | 228.538 RON | 142 RON | 228.396 RON | 193.095 RON | 35.443 RON | 6.844 RON | 178.035 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
- 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7420 Activități fotografice
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9525 Repararea și întreținerea ceasurilor și a bijuteriilor
Raport Economico-Financiar
2019–20231. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 224,6 K RON | 47,7 K RON | 10,7 K RON | 127,0 K RON | 115,8 K RON |
| Venituri totale | 224,6 K RON | 47,7 K RON | 10,7 K RON | 127,0 K RON | 115,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 67,5 K RON | 82,2 K RON | 22,5 K RON | 75,9 K RON | 80,1 K RON |
| Rezultat net | 154,9 K RON | −36,0 K RON | −12,1 K RON | 47,4 K RON | 35,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 63,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2023
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,44 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,25 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,23 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,45 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2023)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2023)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 16,92 |
| Durata stocaj (zile) | 22 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,65 |
| Durata încasare (zile) | 561 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,3 K RON | 171,9 K RON | 1,3% |
| 2020 | −257 RON | 133,4 K RON | -0,2% |
| 2021 | 7,8 K RON | 129,4 K RON | 6,0% |
| 2022 | 42,4 K RON | 210,9 K RON | 20,1% |
| 2023 | 35,4 K RON | 228,5 K RON | 15,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2023
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 224,6 K RON | 47,7 K RON | 10,7 K RON | 127,0 K RON | 115,8 K RON | ▼ 8,8% |
| Rezultat net | 154,9 K RON | −36,0 K RON | −12,1 K RON | 47,4 K RON | 35,7 K RON | ▼ 24,7% |
| Total active | 171,9 K RON | 133,4 K RON | 129,4 K RON | 210,9 K RON | 228,5 K RON | ▲ 8,4% |
| Capitaluri proprii | 169,7 K RON | 133,7 K RON | 121,6 K RON | 168,6 K RON | 193,1 K RON | ▲ 14,6% |
| Datorii totale | 2,3 K RON | −257 RON | 7,8 K RON | 42,4 K RON | 35,4 K RON | ▼ 16,3% |
| Lichiditate curentă | 75,25 | – | 16,67 | 4,98 | 6,44 | ▲ 29,4% |
| Marjă netă (%) | 68,96 | -75,37 | -113,08 | 37,30 | 30,82 | ▼ 17,4% |
| Scor bonitate | 87 | 37 | 64 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2023 (35,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.44), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2023.