Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
XGA PRO NETWORK S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, ZORILOR, 1, 17, 435700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 78.009 RON | 78.009 RON | 58.333 RON | 18.896 RON | 19.676 RON | 56.876 RON | 0 RON | 56.876 RON | 51.467 RON | 5.409 RON | 46.070 RON | 2.772 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 56.665 RON | 56.665 RON | 50.620 RON | 5.478 RON | 6.045 RON | 102.625 RON | 0 RON | 102.625 RON | 56.945 RON | 45.680 RON | 83.298 RON | 2.552 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 84.768 RON | 84.768 RON | 83.510 RON | 410 RON | 1.258 RON | 107.994 RON | 0 RON | 107.994 RON | 57.356 RON | 50.638 RON | 92.592 RON | 5.802 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 46.542 RON | 46.542 RON | 39.366 RON | 6.370 RON | 7.176 RON | 126.475 RON | 0 RON | 126.475 RON | 63.725 RON | 62.750 RON | 87.933 RON | 8.529 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 46.518 RON | 46.518 RON | 52.335 RON | −6.282 RON | −5.817 RON | 117.632 RON | 0 RON | 117.632 RON | 57.443 RON | 60.189 RON | 94.586 RON | 9.647 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 60.458 RON | 60.458 RON | 54.495 RON | 5.401 RON | 5.963 RON | 123.931 RON | 0 RON | 123.931 RON | 62.857 RON | 61.074 RON | 85.608 RON | 27.044 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 78,0 K RON | 56,7 K RON | 84,8 K RON | 46,5 K RON | 46,5 K RON | 60,5 K RON |
| Venituri totale | 78,0 K RON | 56,7 K RON | 84,8 K RON | 46,5 K RON | 46,5 K RON | 60,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 58,3 K RON | 50,6 K RON | 83,5 K RON | 39,4 K RON | 52,3 K RON | 54,5 K RON |
| Rezultat net | 18,9 K RON | 5,5 K RON | 410 RON | 6,4 K RON | −6,3 K RON | 5,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 46,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,03 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,63 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,18 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,03 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,71 |
| Durata stocaj (zile) | 517 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,24 |
| Durata încasare (zile) | 163 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 5,4 K RON | 56,9 K RON | 9,5% |
| 2020 | 45,7 K RON | 102,6 K RON | 44,5% |
| 2021 | 50,6 K RON | 108,0 K RON | 46,9% |
| 2022 | 62,8 K RON | 126,5 K RON | 49,6% |
| 2023 | 60,2 K RON | 117,6 K RON | 51,2% |
| 2024 | 61,1 K RON | 123,9 K RON | 49,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 78,0 K RON | 56,7 K RON | 84,8 K RON | 46,5 K RON | 46,5 K RON | 60,5 K RON | ▲ 30,0% |
| Rezultat net | 18,9 K RON | 5,5 K RON | 410 RON | 6,4 K RON | −6,3 K RON | 5,4 K RON | ▲ 186,0% |
| Total active | 56,9 K RON | 102,6 K RON | 108,0 K RON | 126,5 K RON | 117,6 K RON | 123,9 K RON | ▲ 5,4% |
| Capitaluri proprii | 51,5 K RON | 56,9 K RON | 57,4 K RON | 63,7 K RON | 57,4 K RON | 62,9 K RON | ▲ 9,4% |
| Datorii totale | 5,4 K RON | 45,7 K RON | 50,6 K RON | 62,8 K RON | 60,2 K RON | 61,1 K RON | ▲ 1,5% |
| Lichiditate curentă | 10,52 | 2,25 | 2,13 | 2,02 | 1,95 | 2,03 | ▲ 3,8% |
| Marjă netă (%) | 24,22 | 9,67 | 0,48 | 13,69 | -13,50 | 8,93 | ▲ 166,1% |
| Scor bonitate | 87 | 75 | 77 | 87 | 47 | 95 | ▲ 102,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (5,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.03), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.