Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ROYALMEAT GROUP SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Hidişelu de Sus, Comuna Hidişelu de Sus, HIDIŞELU DE SUS, 288A, 417275
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 8.426.463 RON | 8.529.561 RON | 8.241.854 RON | 232.166 RON | 287.707 RON | 798.119 RON | 348.503 RON | 449.616 RON | 474.888 RON | 324.174 RON | 0 RON | 312.930 RON | 0 RON | 943 RON | 2 |
| 2020 | 9.097.439 RON | 9.156.843 RON | 8.410.073 RON | 642.945 RON | 746.770 RON | 2.069.929 RON | 879.258 RON | 1.190.671 RON | 1.107.307 RON | 962.622 RON | 0 RON | 1.032.640 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 14.272.954 RON | 14.346.179 RON | 12.663.409 RON | 1.481.128 RON | 1.682.770 RON | 4.810.231 RON | 2.163.888 RON | 2.646.343 RON | 2.375.276 RON | 2.435.373 RON | 0 RON | 1.502.578 RON | 0 RON | 418 RON | 1 |
| 2022 | 16.780.634 RON | 16.848.571 RON | 15.090.114 RON | 1.614.311 RON | 1.758.457 RON | 6.817.421 RON | 4.538.507 RON | 2.278.914 RON | 3.629.061 RON | 3.189.657 RON | 0 RON | 1.646.917 RON | 0 RON | 1.297 RON | 1 |
| 2023 | 16.098.952 RON | 16.172.413 RON | 15.177.980 RON | 872.938 RON | 994.433 RON | 8.799.915 RON | 5.884.086 RON | 2.915.829 RON | 4.447.651 RON | 4.355.045 RON | 1.390.956 RON | 1.210.099 RON | 0 RON | 2.781 RON | 2 |
| 2024 | 6.080.925 RON | 6.295.467 RON | 6.400.945 RON | −105.478 RON | −105.478 RON | 7.336.065 RON | 5.297.404 RON | 2.038.661 RON | 4.271.521 RON | 3.076.727 RON | 1.603.093 RON | 425.262 RON | 0 RON | 12.183 RON | 2 |
| 2025 | 3.257.359 RON | 3.273.018 RON | 3.477.964 RON | −204.946 RON | −204.946 RON | 5.399.972 RON | 4.982.548 RON | 417.424 RON | 4.021.018 RON | 1.389.736 RON | 0 RON | 408.851 RON | 0 RON | 10.782 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4632 — Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
Top format din 29 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.3) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−204.946 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,43 M RON | 9,10 M RON | 14,27 M RON | 16,78 M RON | 16,10 M RON | 6,08 M RON | 3,26 M RON |
| Venituri totale | 8,53 M RON | 9,16 M RON | 14,35 M RON | 16,85 M RON | 16,17 M RON | 6,30 M RON | 3,27 M RON |
| Cheltuieli totale | 8,24 M RON | 8,41 M RON | 12,66 M RON | 15,09 M RON | 15,18 M RON | 6,40 M RON | 3,48 M RON |
| Rezultat net | 232,2 K RON | 642,9 K RON | 1,48 M RON | 1,61 M RON | 872,9 K RON | −105,5 K RON | −204,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,76 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,30 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,30 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,89 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,97 |
| Durata încasare (zile) | 46 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 324,2 K RON | 798,1 K RON | 40,6% |
| 2020 | 962,6 K RON | 2,07 M RON | 46,5% |
| 2021 | 2,44 M RON | 4,81 M RON | 50,6% |
| 2022 | 3,19 M RON | 6,82 M RON | 46,8% |
| 2023 | 4,36 M RON | 8,80 M RON | 49,5% |
| 2024 | 3,08 M RON | 7,34 M RON | 41,9% |
| 2025 | 1,39 M RON | 5,40 M RON | 25,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,43 M RON | 9,10 M RON | 14,27 M RON | 16,78 M RON | 16,10 M RON | 6,08 M RON | 3,26 M RON | ▼ 46,4% |
| Rezultat net | 232,2 K RON | 642,9 K RON | 1,48 M RON | 1,61 M RON | 872,9 K RON | −105,5 K RON | −204,9 K RON | ▼ 94,3% |
| Total active | 798,1 K RON | 2,07 M RON | 4,81 M RON | 6,82 M RON | 8,80 M RON | 7,34 M RON | 5,40 M RON | ▼ 26,4% |
| Capitaluri proprii | 474,9 K RON | 1,11 M RON | 2,38 M RON | 3,63 M RON | 4,45 M RON | 4,27 M RON | 4,02 M RON | ▼ 5,9% |
| Datorii totale | 324,2 K RON | 962,6 K RON | 2,44 M RON | 3,19 M RON | 4,36 M RON | 3,08 M RON | 1,39 M RON | ▼ 54,8% |
| Lichiditate curentă | 1,39 | 1,24 | 1,09 | 0,71 | 0,67 | 0,66 | 0,30 | ▼ 54,7% |
| Marjă netă (%) | 2,76 | 7,07 | 10,38 | 9,62 | 5,42 | -1,73 | -6,29 | ▼ 263,6% |
| Scor bonitate | 67 | 80 | 80 | 73 | 58 | 40 | 35 | ▼ 12,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,76 M RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.