M&J SMART SERVICES SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Uileacu de Criş, Comuna Tileagd, UILEACU DE CRIŞ, 221, 417591
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 349.692 RON | 349.697 RON | 134.336 RON | 211.934 RON | 215.361 RON | 331.074 RON | 89.457 RON | 241.617 RON | 207.893 RON | 123.181 RON | 15.579 RON | 18.522 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 265.875 RON | 265.875 RON | 130.692 RON | 132.657 RON | 135.183 RON | 451.527 RON | 65.151 RON | 386.376 RON | 340.549 RON | 110.978 RON | 0 RON | 18.484 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 293.969 RON | 294.810 RON | 111.905 RON | 180.016 RON | 182.905 RON | 220.950 RON | 46.487 RON | 174.463 RON | 207.128 RON | 13.822 RON | 0 RON | 146.286 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8210 — Activități de secretariat și servicii suport
Top format din 38 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 349,7 K RON | 265,9 K RON | 294,0 K RON |
| Venituri totale | 349,7 K RON | 265,9 K RON | 294,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 134,3 K RON | 130,7 K RON | 111,9 K RON |
| Rezultat net | 211,9 K RON | 132,7 K RON | 180,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 247,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,62 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 12,62 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,04 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 15,99 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,01 |
| Durata încasare (zile) | 182 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 123,2 K RON | 331,1 K RON | 37,2% |
| 2024 | 111,0 K RON | 451,5 K RON | 24,6% |
| 2025 | 13,8 K RON | 221,0 K RON | 6,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 349,7 K RON | 265,9 K RON | 294,0 K RON | ▲ 10,6% |
| Rezultat net | 211,9 K RON | 132,7 K RON | 180,0 K RON | ▲ 35,7% |
| Total active | 331,1 K RON | 451,5 K RON | 221,0 K RON | ▼ 51,1% |
| Capitaluri proprii | 207,9 K RON | 340,5 K RON | 207,1 K RON | ▼ 39,2% |
| Datorii totale | 123,2 K RON | 111,0 K RON | 13,8 K RON | ▼ 87,5% |
| Lichiditate curentă | 1,96 | 3,48 | 12,62 | ▲ 262,5% |
| Marjă netă (%) | 60,61 | 49,89 | 61,24 | ▲ 22,8% |
| Scor bonitate | 82 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (180,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.