Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CONE PRODUCTION SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Lavandei, 2, 001, 77175, vila N20A
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 173.204 RON | 205.204 RON | 196.123 RON | 7.928 RON | 9.081 RON | 140.171 RON | 6 RON | 140.165 RON | 131.273 RON | 8.898 RON | 0 RON | 112.634 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 301.114 RON | 301.569 RON | 252.615 RON | 39.181 RON | 48.954 RON | 235.722 RON | 59.657 RON | 176.065 RON | 170.454 RON | 65.268 RON | 0 RON | 82.723 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 303.978 RON | 304.164 RON | 292.805 RON | 9.497 RON | 11.359 RON | 211.841 RON | 33.145 RON | 178.696 RON | 163.284 RON | 48.557 RON | 0 RON | 159.932 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (22)
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 568 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 173,2 K RON | 301,1 K RON | 304,0 K RON |
| Venituri totale | 205,2 K RON | 301,6 K RON | 304,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 196,1 K RON | 252,6 K RON | 292,8 K RON |
| Rezultat net | 7,9 K RON | 39,2 K RON | 9,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 390,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,68 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,68 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,39 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,36 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,90 |
| Durata încasare (zile) | 192 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 8,9 K RON | 140,2 K RON | 6,4% |
| 2024 | 65,3 K RON | 235,7 K RON | 27,7% |
| 2025 | 48,6 K RON | 211,8 K RON | 22,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 173,2 K RON | 301,1 K RON | 304,0 K RON | ▲ 1,0% |
| Rezultat net | 7,9 K RON | 39,2 K RON | 9,5 K RON | ▼ 75,8% |
| Total active | 140,2 K RON | 235,7 K RON | 211,8 K RON | ▼ 10,1% |
| Capitaluri proprii | 131,3 K RON | 170,5 K RON | 163,3 K RON | ▼ 4,2% |
| Datorii totale | 8,9 K RON | 65,3 K RON | 48,6 K RON | ▼ 25,6% |
| Lichiditate curentă | 15,75 | 2,70 | 3,68 | ▲ 36,4% |
| Marjă netă (%) | 4,58 | 13,01 | 3,12 | ▼ 76,0% |
| Scor bonitate | 77 | 95 | 77 | ▼ 18,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.68), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 390,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.