Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PERFECT TOUCH BY DR. CRISTIAN GHEORGHE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dolj, Municipiul Craiova, FLORILOR, 10, 5, 1, 1, 200187
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 182.720 RON | 202.898 RON | 182.377 RON | 18.694 RON | 20.521 RON | 302.875 RON | 224.140 RON | 78.735 RON | 25.194 RON | 121.895 RON | 2.929 RON | 44.131 RON | 156.053 RON | 267 RON | 2 |
| 2020 | 311.678 RON | 331.856 RON | 172.824 RON | 155.915 RON | 159.032 RON | 468.928 RON | 179.085 RON | 289.843 RON | 156.155 RON | 177.230 RON | 2.050 RON | 229.579 RON | 135.875 RON | 332 RON | 2 |
| 2021 | 407.838 RON | 429.624 RON | 215.775 RON | 209.753 RON | 213.849 RON | 426.204 RON | 134.029 RON | 292.175 RON | 209.993 RON | 101.250 RON | 3.235 RON | 203.658 RON | 115.697 RON | 736 RON | 2 |
| 2022 | 1.091.135 RON | 1.224.199 RON | 569.225 RON | 642.170 RON | 654.974 RON | 1.052.637 RON | 355.424 RON | 697.213 RON | 642.410 RON | 320.764 RON | 92.609 RON | 316.393 RON | 95.520 RON | 6.057 RON | 3 |
| 2023 | 1.991.313 RON | 2.031.313 RON | 1.214.333 RON | 796.170 RON | 816.980 RON | 1.588.744 RON | 696.846 RON | 891.898 RON | 796.410 RON | 742.558 RON | 222.921 RON | 340.884 RON | 75.342 RON | 25.566 RON | 4 |
| 2024 | 2.166.741 RON | 2.401.110 RON | 1.447.347 RON | 882.784 RON | 953.763 RON | 2.208.372 RON | 784.173 RON | 1.424.199 RON | 883.024 RON | 1.365.626 RON | 345.122 RON | 791.983 RON | 0 RON | 40.278 RON | 4 |
| 2025 | 2.237.962 RON | 2.544.550 RON | 2.122.126 RON | 302.220 RON | 422.424 RON | 7.229.088 RON | 4.463.875 RON | 2.765.213 RON | 416.898 RON | 3.482.571 RON | 143.890 RON | 2.600.797 RON | 3.816.252 RON | 486.633 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Top format din 1,038 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.79) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 182,7 K RON | 311,7 K RON | 407,8 K RON | 1,09 M RON | 1,99 M RON | 2,17 M RON | 2,24 M RON |
| Venituri totale | 202,9 K RON | 331,9 K RON | 429,6 K RON | 1,22 M RON | 2,03 M RON | 2,40 M RON | 2,54 M RON |
| Cheltuieli totale | 182,4 K RON | 172,8 K RON | 215,8 K RON | 569,2 K RON | 1,21 M RON | 1,45 M RON | 2,12 M RON |
| Rezultat net | 18,7 K RON | 155,9 K RON | 209,8 K RON | 642,2 K RON | 796,2 K RON | 882,8 K RON | 302,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,84 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,79 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,75 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,08 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 15,55 |
| Durata stocaj (zile) | 24 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,86 |
| Durata încasare (zile) | 424 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 121,9 K RON | 302,9 K RON | 40,3% |
| 2020 | 177,2 K RON | 468,9 K RON | 37,8% |
| 2021 | 101,3 K RON | 426,2 K RON | 23,8% |
| 2022 | 320,8 K RON | 1,05 M RON | 30,5% |
| 2023 | 742,6 K RON | 1,59 M RON | 46,7% |
| 2024 | 1,37 M RON | 2,21 M RON | 61,8% |
| 2025 | 3,48 M RON | 7,23 M RON | 48,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 182,7 K RON | 311,7 K RON | 407,8 K RON | 1,09 M RON | 1,99 M RON | 2,17 M RON | 2,24 M RON | ▲ 3,3% |
| Rezultat net | 18,7 K RON | 155,9 K RON | 209,8 K RON | 642,2 K RON | 796,2 K RON | 882,8 K RON | 302,2 K RON | ▼ 65,8% |
| Total active | 302,9 K RON | 468,9 K RON | 426,2 K RON | 1,05 M RON | 1,59 M RON | 2,21 M RON | 7,23 M RON | ▲ 227,3% |
| Capitaluri proprii | 25,2 K RON | 156,2 K RON | 210,0 K RON | 642,4 K RON | 796,4 K RON | 883,0 K RON | 416,9 K RON | ▼ 52,8% |
| Datorii totale | 121,9 K RON | 177,2 K RON | 101,3 K RON | 320,8 K RON | 742,6 K RON | 1,37 M RON | 3,48 M RON | ▲ 155,0% |
| Lichiditate curentă | 0,65 | 1,64 | 2,89 | 2,17 | 1,20 | 1,04 | 0,79 | ▼ 23,9% |
| Marjă netă (%) | 10,23 | 50,02 | 51,43 | 58,85 | 39,98 | 40,74 | 13,50 | ▼ 66,9% |
| Scor bonitate | 53 | 90 | 95 | 95 | 85 | 80 | 53 | ▼ 33,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (302,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,84 M RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.