Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DAIANA STEPHANY DESIGN SRL
Date generale
Adresă
România, Olt, Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, MUNCII, 28, 49MA, A, 3, 11, 235600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 256.520 RON | 256.520 RON | 175.675 RON | 78.280 RON | 80.845 RON | 488.854 RON | 72.639 RON | 416.215 RON | 432.272 RON | 56.582 RON | 263 RON | 169.770 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 110.175 RON | 113.910 RON | 110.097 RON | 2.710 RON | 3.813 RON | 467.366 RON | 63.561 RON | 403.805 RON | 434.982 RON | 32.384 RON | 263 RON | 51.066 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 132.650 RON | 169.312 RON | 157.302 RON | 10.433 RON | 12.010 RON | 1.963.388 RON | 909.489 RON | 1.053.899 RON | 445.415 RON | 799.279 RON | 263 RON | 717.224 RON | 718.694 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 261.467 RON | 331.647 RON | 257.409 RON | 71.675 RON | 74.238 RON | 1.144.342 RON | 839.737 RON | 304.605 RON | 356.892 RON | 138.933 RON | 0 RON | 90.799 RON | 648.517 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 401.078 RON | 547.434 RON | 531.542 RON | 11.569 RON | 15.892 RON | 3.896.891 RON | 2.452.164 RON | 1.444.727 RON | 368.461 RON | 1.678.961 RON | 0 RON | 1.404.772 RON | 1.849.469 RON | 0 RON | 6 |
| 2024 | 1.274.003 RON | 1.478.870 RON | 925.779 RON | 517.267 RON | 553.091 RON | 3.196.518 RON | 2.440.337 RON | 756.181 RON | 525.728 RON | 1.018.854 RON | 0 RON | 613.641 RON | 1.651.936 RON | 0 RON | 7 |
| 2025 | 783.957 RON | 983.625 RON | 833.393 RON | 127.319 RON | 150.232 RON | 2.805.889 RON | 2.129.094 RON | 676.795 RON | 315.048 RON | 1.038.573 RON | 0 RON | 646.428 RON | 1.452.268 RON | 0 RON | 7 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Olt, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 582 companii din județul Olt. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.65) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 256,5 K RON | 110,2 K RON | 132,7 K RON | 261,5 K RON | 401,1 K RON | 1,27 M RON | 784,0 K RON |
| Venituri totale | 256,5 K RON | 113,9 K RON | 169,3 K RON | 331,6 K RON | 547,4 K RON | 1,48 M RON | 983,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 175,7 K RON | 110,1 K RON | 157,3 K RON | 257,4 K RON | 531,5 K RON | 925,8 K RON | 833,4 K RON |
| Rezultat net | 78,3 K RON | 2,7 K RON | 10,4 K RON | 71,7 K RON | 11,6 K RON | 517,3 K RON | 127,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,06 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,65 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,65 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,70 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,21 |
| Durata încasare (zile) | 301 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 56,6 K RON | 488,9 K RON | 11,6% |
| 2020 | 32,4 K RON | 467,4 K RON | 6,9% |
| 2021 | 799,3 K RON | 1,96 M RON | 40,7% |
| 2022 | 138,9 K RON | 1,14 M RON | 12,1% |
| 2023 | 1,68 M RON | 3,90 M RON | 43,1% |
| 2024 | 1,02 M RON | 3,20 M RON | 31,9% |
| 2025 | 1,04 M RON | 2,81 M RON | 37,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 256,5 K RON | 110,2 K RON | 132,7 K RON | 261,5 K RON | 401,1 K RON | 1,27 M RON | 784,0 K RON | ▼ 38,5% |
| Rezultat net | 78,3 K RON | 2,7 K RON | 10,4 K RON | 71,7 K RON | 11,6 K RON | 517,3 K RON | 127,3 K RON | ▼ 75,4% |
| Total active | 488,9 K RON | 467,4 K RON | 1,96 M RON | 1,14 M RON | 3,90 M RON | 3,20 M RON | 2,81 M RON | ▼ 12,2% |
| Capitaluri proprii | 432,3 K RON | 435,0 K RON | 445,4 K RON | 356,9 K RON | 368,5 K RON | 525,7 K RON | 315,0 K RON | ▼ 40,1% |
| Datorii totale | 56,6 K RON | 32,4 K RON | 799,3 K RON | 138,9 K RON | 1,68 M RON | 1,02 M RON | 1,04 M RON | ▲ 1,9% |
| Lichiditate curentă | 7,36 | 12,47 | 1,32 | 2,19 | 0,86 | 0,74 | 0,65 | ▼ 12,2% |
| Marjă netă (%) | 30,52 | 2,46 | 7,87 | 27,41 | 2,88 | 40,60 | 16,24 | ▼ 60,0% |
| Scor bonitate | 87 | 77 | 70 | 95 | 43 | 68 | 53 | ▼ 22,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (127,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,06 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.